TAURON

TAURON rozwija nowoczesny portal przyłączeniowy

07.07.2017, 09:16

TAURON Dystrybucja uruchomił dla klientów nowoczesną formę płatności elektronicznych za usługę przyłączenia do sieci energetycznej. Dzięki niej klienci będą mogli dokonać opłaty wykorzystując rozwiązania podobne do tych stosowanych w sklepach internetowych. To pierwsza tego typu usługa oferowana przez operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce.

W ubiegłym roku TAURON Dystrybucja uruchomił nowoczesny portal przyłączeniowy. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu, można elektronicznie złożyć wniosek o warunki przyłączenia oraz umowę o przyłączenie. Wprowadzony system umożliwia przekazywanie informacji zwrotnej o statusie sprawy i przesyłanie komunikatów w poszczególnych sprawach. Teraz dodatkowo spółka uruchomiła usługę szybkich płatności online.

TAURON stale rozwija kanały komunikacji z klientami i wprowadza nowoczesne rozwiązania. Najpopularniejszą formą płatności internetowych w Polsce są przelewy elektroniczne i dlatego wprowadzona została możliwość opłacenia przyłączenia do sieci energetycznej za pomocą szybkich płatności on-line. To rozwiązanie zbliżone do tych oferowanych w sklepach internetowych.

System szybkich płatności online jest alternatywą dla tradycyjnych przelewów bankowych. Usługa polega na tym, że płatność przebiega niemalże w „czasie rzeczywistym”, co nie wymaga oczekiwania na zaksięgowanie przelewu przez bank. Jest dostępna 24h/dobę – niezależnie od pory dnia czy nocy, płatność trafia od razu do operatora.

TAURON Dystrybucja stale pracuje nad usprawnieniem procesu przyłączenia klienta do sieci energetycznej. W ostatnich miesiącach spółka zmniejszyła ilość procedur, skróciła czasu załatwienia sprawy czy uprościła treść umowy. Ponadto w ciągu ostatnich czterech lat firma skróciła średni czas realizacji usługi o prawie 30 proc.

Nowe komunikaty prasowe