Inauguracja czeskiej spółki Taurona

6 stycznia oficjalnie zainaugurowała swoją działalność spółka Tauron Czech Energy z siedzibą w Ostrawie. To pierwszy podmiot zagraniczny należący do Grupy Tauron. Rozwój działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej należy do celów Grupy zapisanych w przyjętej pod koniec 2008 roku strategii korporacyjnej.

Spółka została wpisana do rejestru sądowego w październiku. Będzie zajmowała się przede wszystkim handlem hurtowym energią elektryczną oraz jej sprzedażą do odbiorców końcowych. Będzie prowadziła także działania marketingowe. Nowym podmiotem zarządzają Eugeniusz Sawicki i Jiri Michalik. Siedzibą firmy jest Ostrawa.

- Dzięki spółce Tauron Czech Energy będziemy mogli rozszerzyć naszą działalność na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Rozpoczynamy od rynku czeskiego, gdyż pod względem geograficznym jest on najbliższy obszarowi naszej działalności - powiedział Dariusz Lubera, prezes Tauron Polska Energia. - Liczymy, że dzięki obecności w Czechach łatwiej będzie nam monitorować możliwości handlowe i inwestycyjne na tym i innych rynkach - powiedział Krzysztof Zamasz, wiceprezes Taurona ds. handlowych. - W Czechach chcemy skierować ofertę głównie do dużych klientów. Mamy wiele zapytań o zakup energii ze strony polskich firm prowadzących działalność także w Czechach. Pytają nas, czy będzie możliwy zakup energii dla ich oddziałów w Polsce i w Czechach - dodał Krzysztof Zamasz.

 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.