Tauron wprowadza ofertę sprzedaży ekologicznej energii

Po raz pierwszy w Polsce o pochodzeniu energii z odnawialnych źródeł będzie świadczyć znak Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii. Tauron Polska Energia wprowadza nowy produkt dla klientów biznesowych.  

Zależy nam na promowaniu odnawialnych źródeł energii. Ofertę sprzedaży energii ekologicznej przygotowaliśmy również w oparciu o sugestie naszych klientów, którzy wykazywali zainteresowanie takim produktem - mówi Krzysztof Zamasz, wiceprezes ds. handlowych Tauron Polska Energia.  Klienci biznesowi mogą skorzystać z prestiżowej oferty Tauron Eko Premium. 

Tauron Eko Premium to energia pozyskiwana w 100 proc. z odnawialnych źródeł, ze szczególnym wskazaniem na elektrownie wodne. Proces jej wytwarzania jest weryfikowany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE), które zostało wskazane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii jako jedyna działająca w Polsce niezależna instytucja, mogąca zbudować certyfikat dotyczący energii elektrycznej.  PTCE wspólnie z Grupą Tauron wypracowało system certyfikacji. Dzięki temu firmy, które zdecydują się na zakup produktu Tauron Eko Premium, jako jedyne w Polsce będą mogły umieścić na swoich produktach, stronach internetowych, materiałach promocyjnych znak gwarancji sprzedaży energii ekologicznej Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz logo Tauron Eko Premium. Certyfikaty te będą stanowić potwierdzenie, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w oparciu o energię pochodzącą z ekologicznych  źródeł i przy użyciu  takiej, zostały też  wytworzone jego produkty. 

- Zależy nam, aby nasi klienci mogli budować markę firmy społecznie odpowiedzialnej  także w obszarze wykorzystania energii. Dlatego nie tylko oferujemy im unikalny ekologicznie produkt, ale także zadbaliśmy, by o jego pochodzeniu świadczył certyfikowany znak jakości, rekomendowany przez Zarząd PTCE - podkreśla Krzysztof Zamasz. 

Powstała także propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw - Tauron Eko. To oferta, dzięki której klienci przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego - z każdej 1 MWh zużytej przez klienta energii w ramach produktu Tauron Eko zostanie przeznaczona złotówka na sadzenie drzew. W ramach tej promocji małe i średnie przedsiębiorstwa zapłacą również mniej za prąd oraz otrzymają gwarancję niezmienności ceny maksymalnie do 31 maja 2011 roku. Akcja pod hasłem „Naturalnie dla Twojej firmy" rozpoczyna się 17 maja, a jej partnerem są kanały Discovery Channel i Discovery Science - dla pierwszych klientów uczestniczących w promocji przygotowano w nagrodę pakiety filmowe. 

Szczegóły na stronie www.tauron-pe.pl.

Ekologiczna energia

Rozmiar 1,4 MB 1325x977 pikseli

1 / 1

KEY VISUAL.jpg

25.05.2010

Ekologiczna energia

Pobierz jpg (1,4 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.