Tauron wyżej w rankingach

Tauron Polska Energia znalazł się w pierwszej dziesiątce firm w rankingach opublikowanych przez redakcje tygodników „Newsweek” oraz „Polityka”.


W przygotowanym przez „Newsweek” oraz firmę doradczą At Kearney rankingu „100 Najcenniejszych Firm w Polsce w roku 2009” Tauron uplasował się na 8. miejscu. Oznacza to awans o 3 miejsca w porównaniu do 2008 roku, kiedy to spółka zajęła 11. pozycję. Tauron znalazł się też wśród laureatów - wyróżnionych 10 maja podczas uroczystej gali Newsweeka - w branży energetycznej. Nasza spółka zajęła trzecie miejsce.

Tauron pojawił się również na 9. miejscu w rankingu największych polskich firm „Pięćsetka Polityki”. W 2008 roku spółka znalazła się na tej samej pozycji. Według tygodnika „Polityka” Tauron jest drugim pod względem wielkości przedsiębiorstwem w branży energetyka i ciepłownictwo. W tegorocznych zestawieniach tygodnika Tauron uplasował się też na wysokim 7. miejscu w towarzyszącym „Pięćsetce Polityki” rankingu „50 najbardziej zyskownych przedsiębiorstw w 2009 roku”. Tauron jest też 5. pod względem wielkości - z 50 ocenianych - spółką skarbu państwa.
W opublikowanej w kwietniu „Liście 500” przygotowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” Tauron zajął 11 miejsce.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.