Tauron na nowych rynkach

Tauron Polska Energia SA uzyskał 6 maja status członka Europejskiej Giełdy Energii EPEX Spot SE z siedzibą w Paryżu. Zgodnie ze złożonym przez Tauron wnioskiem o członkostwo, spółka dopuszczona została do działania w obszarze handlowym Niemcy-Austria z możliwością zawierania transakcji na aukcjach dobowych spot w dobie poprzedzającej dostawę energii (day-ahead).


- Obecność Taurona na giełdzie EPEX Spot SE wpisuje się w strategię spółki zakładającą rozszerzenie działalności na rynki Europy Środkowo–Wschodniej i jest zgodne z zapisami przyjętego do realizacji projektu przystąpienia Tauron PE SA do handlu energią elektryczną na tych rynkach – mówi Krzysztof Zamasz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych Tauron Polska Energia.


W celu uzyskania pełnego członkostwa w Europejskiej Giełdy Energii EPEX Spot SE Tauron zawarł również umowy ze spółką kliringową European Commodity Clearing AG (ECC AG) z siedzibą w Lipsku w zakresie rozliczania transakcji na giełdzie EPEX Spot SE jako członek nierozliczający oraz z bankiem kliringowym w Niemczech.

Spółka EPEX Spot SE prowadzi rynek kontraktów krótkoterminowych energii elektrycznej, tzw. kontraktów spot, dla Niemiec, Francji, Austrii i Szwajcarii.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.