Ekologiczna energia Taurona nagrodzona

 
Polska Izba Ekologii przyznała spółce Tauron Polska Energia nagrodę główną - EKOLAUR - za produkt TAURON EKO Premium, pierwszą i obecnie jedyną w Polsce energię z odnawialnych źródeł, której pochodzenie potwierdza Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.
 
Nagroda została przyznana w dziewiątej edycji konkursu o Ekolaury Polskiej Izby Ekologicznej, w kategorii ekoprodukt. EKOLAUR w imieniu spółki odebrał Stanisław Tokarski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. strategii i rozwoju.
TAURON EKO Premium jest produktem oferowanym w ramach Systemu Gwarancji Sprzedaży Energii. Stanowi on potwierdzenie, że energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł (m.in. z elektrowni wodnych), a jej produkcja odbywa się w przyjazny i niewpływający negatywnie na środowisko sposób. System pozwala bowiem prześledzić rzeczywistą drogę przepływu handlowego. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia.
 
Partnerem Systemu Gwarancji Sprzedaży Energii jest Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE), które zostało wskazane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii jako jedyna działająca w Polsce niezależna instytucja, mogąca zbudować taki certyfikat.
- Zależy nam, aby nasi klienci mogli budować społecznie odpowiedzialną markę także w aspekcie wykorzystania energii. Dlatego nie tylko oferujemy im unikalny ekologicznie produkt, ale także zadbaliśmy, by o jego pochodzeniu świadczył certyfikowany znak jakości, rekomendowany przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii - podkreśla Krzysztof Zamasz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych Tauron Polska Energia.
 
Firmy, które decydują się na zakup produktu TAURON EKO Premium, jako jedyne w Polsce będą mogły umieścić na swoich produktach, stronach internetowych, materiałach promocyjnych znak gwarancji sprzedaży energii ekologicznej PTCE oraz logo „TAURON EKO Premium". Stanowią one potwierdzenie, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w oparciu
o energię pochodzącą z ekologicznych  źródeł energii i przy użyciu  takiej zostały też wytworzone jego produkty.
- Rozwijanie odnawialnych źródeł energii jest jednym z celów strategicznych Grupy Tauron. Cieszy nas, że nasze wysiłki związane z przygotowaniem systemu certyfikacji zostały docenione przez organizację, która działa na rzecz ekologii – podkreśla Krzysztof Zamasz. 
 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.