Rada Nadzorcza TAURON Polska Energia powołała nowego wiceprezesa

28 września wybrano wiceprezesa Zarządu - dyrektora ds. strategii i rozwoju Tauron Polska Energia SA, stanowisko objęła Joanna Schmid. Postępowania kwalifikacyjne Rada Nadzorcza ogłosiła 3 września

28 września w Katowicach obradowała Rada Nadzorcza TAURON Polska Energia SA. Głównym tematem posiedzenia były rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami ubiegającymi się o stanowisko wiceprezesa Zarządu – dyrektora ds. strategii i rozwoju.
Zgłosiło się trzech kandydatów, na rozmowy zaproszono dwie osoby spełniające wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu. Po rozmowach kwalifikacyjnych Rada Nadzorcza powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu – dyrektora ds. strategii i rozwoju Joannę Schmid. Nowa wiceprezes rozpocznie pracę 1 października.
Joanna Schmid zawodowo pracowała od 1994 roku do 2001 roku w ING Banku Śląskim w Departamencie Inwestycji Kapitałowych. W latach 2001-2007 była wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego w Katowicach, a w latach 2008-2010 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Jest absolwentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz licznych studiów podyplomowych (Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – studia menedżerskie MBA, Uniwersytet Warszawski).

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.