Budowa bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli – jest zgoda UOKiK na koncentrację

 
11 października Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez TAURON Polska Energia i PGNiG wspólnego przedsiębiorcy w formie spółki celowej pod nazwą Elektrociepłownia Stalowa Wola (EC Stalowa Wola).
 
EC Stalowa Wola przystąpi do dalszych prac związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli opalanego gazem ziemnym o mocy elektrycznej około 400 MW i mocy cieplnej około 240 MW. Maksymalny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 2 mld zł, a zakończenie projektu planowane jest na drugą połowę 2014 roku. Paliwo gazowe będzie dostarczane przez PGNiG. Zastosowana technologia zapewni dotrzymanie wszystkich parametrów ekologicznych przy bardzo wysokiej sprawności bloku.
 
Partnerzy przewidują realizację projektu na równych zasadach, zarówno w zakresie praw, jak i obowiązków. Podpisana w maju 2010 r. umowa realizacyjna tego projektu zakłada, że docelowymi akcjonariuszami EC Stalowa Wola będą spółki Elektrownia Stalowa Wola (należąca do Grupy TAURON) oraz PGNiG Energia (należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG). Elektrownia Stalowa Wola oraz PGNiG Energia będą posiadały po 50 proc. akcji EC Stalowa Wola. Obecnie 100 proc. akcji w EC Stalowa Wola jest własnością Elektrowni Stalowa Wola.
 
Realizacja bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli jest zgodna z założeniami strategii korporacyjnej Grupy TAURON, która między innymi zakłada dywersyfikację segmentu wytwórczego Grupy poprzez wykorzystanie paliwa gazowego.
 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.