TAURON wchodzi w skład indeksu WIG20

Od 17 grudnia TAURON Polska Energia znajdzie się w składzie indeksu dwudziestu największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodnie z wczorajszym komunikatem giełdy TAURON zajmie ósme miejsce w WIG20 i będzie miał w nim 4-proc. udział. Z indeksu największych spółek wypadnie Bioton.
 
- Wejście TAURONA do WIG20 jest zgodne z naszymi oczekiwaniami oraz stanowi potwierdzenie silnej pozycji Grupy na rynku kapitałowym. Jestem przekonany, iż nasza obecność w tym indeksie przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania naszymi akcjami wśród inwestorów instytucjonalnym i indywidualnych, co znajdzie odzwierciedlenie w wartości obrotów – powiedział Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia S.A.
 
Wejście do WIG 20 jest następstwem kwartalnej rewizji indeksów przeprowadzanej przez GPW w oparciu o dane po ostatniej sesji stycznia (rewizja roczna) oraz kwietnia, lipca i października (korekty kwartalne). Podstawą wpisania spółek na listy uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 jest ranking tych indeksów sporządzony po ostatniej sesji października, w którym pod uwagę bierze się obroty za okres ostatnich 12 miesięcy i kapitalizację w wolnym obrocie na dzień rankingu. Indeks WIG20 jest obliczany od 1994 roku na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z podstawowego rynku akcji.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.