Forbes&TAURON Biznes Forum – cykl konferencji dla biznesu

 
Optymalizacja kosztów zakupu energii elektrycznej to temat przewodni cyklu konferencji, które TAURON Polska Energia organizuje wspólnie z miesięcznikiem Forbes. Za nami już pierwsze spotkania, które odbyły się w Poznaniu i Katowicach.
 
Pierwsze spotkanie w ramach Forbes&TAURON Biznes Forum odbyło się 16 listopada w Poznaniu, wzięło w nim udział stu przedsiębiorców działających na terenie Wielkopolski. Z kolei 25 listopada w Katowicach spotkali się przedstawiciele biznesu ze Śląska.
 
- Zależy nam, aby nasi klienci biznesowi otrzymywali od nas najlepszej jakości oferty
i wsparcie dedykowanych doradców. Zależy nam także na stworzeniu platformy komunikacyjnej z klientami, dużymi przedsiębiorcami, co nie tylko ułatwia współpracę, ale także może przynieść wiele korzyści obu stronom – mówi Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Enion Energia sp. z o.o. - Dlatego też zdecydowaliśmy się zorganizować cykl konferencji Forbes&TAURON Biznes Forum, na które zapraszamy przedsiębiorców z całej Polski, a tematem przewodnim jest optymalizacja kosztów zużycia energii. W ich trakcie wskazujemy – wspólnie z niezależnymi ekspertami – możliwe drogi redukcji kosztów. Co więcej, nasz partner – miesięcznik Forbes – zaprasza do dyskusji i przedstawia osoby, które o biznesie wiedzą niemal wszystko – dodaje.

Pierwsza konferencja
Podczas poznańskiej konferencji o redukcji kosztów w przedsiębiorstwie w czasie panelu dyskutowali m.in. Magdalena Kowalak, dyrektor finansowy Fortis Nowy Stary Browar, Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Enion Energia sp. z o.o., Andrzej Zwierzchowski, członek zarządu Hydrobudowa Polska S.A. - Laureat Diamentów Forbesa 2010 w kategorii firm dużych i przedstawiciel A.T. Kearney.
Gościem Specjalnym, który zasiadł na tzw. „Kanapie Forbes’a”, był Marian Nickel, wiceprezes Zarządu Business Centre Club, kanclerz Loży Wielkopolskiej i jednocześnie przedsiębiorca – jest prezesem Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego Nickel. Nickel w rozmowie z redaktorem naczelnym Forbes’a wskazywał, w jaki sposób można osiągnąć sukces na polskim – i nie tylko - rynku.
W czasie konferencji wręczane są także nagrody dla firm społecznie odpowiedzialnych - Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards. Laureaci to firmy, które z jednej strony dynamicznie się rozwijają, są członkami elitarnego klubu Diamentów Forbes’a, a z drugiej strony prowadzą biznes w sposób odpowiedzialny. Zwycięzcy zostali wyłonieni w zrealizowanym przez miesięcznik Forbes we wrześniu badaniu ankietowym. Pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w rankingu zorganizowanym przez Forbes’a, zajęła firma PBG SA.
 
Katowicka odsłona
Głównym punktem katowickiej konferencji był wywiad z cyklu KANAPA FORBESA. Tym razem Gościem Specjalnym był Dariusz Lubera – prezes zarządu TAURON Polska Energia, który opowiedział o swojej drodze zawodowej, odpowiadał także na pytania dotyczące przyszłości branży energetycznej i Taurona, m.in. w kontekście inwestycji giełdowych. W czasie konferencji wręczono nagrody dla firm społecznie odpowiedzialnych - Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards. Rozmowę z jednym z laureatów, prezesem CMC Zawiercie Jerzym Koziczem, przeprowadził redaktor naczelny miesięcznika Forbes. Pierwszą nagrodę otrzymała firma Fiat Auto Poland.
 
Sześć miast, sześć konferencji
Konferencje Forbes&TAURON Biznes Forum odbywają się na przełomie listopada i grudnia – łącznie w sześciu miastach, najbliższa odbędzie się 25 listopada w Katowicach. Kolejne: we Wrocławiu (2 grudnia), Warszawie (8 grudnia) i Sopocie (16 grudnia).
Forbes&TAURON Biznes Forum to także okazja do poznania oferty TAURON Polska Energia dla klientów biznesowych. Szczegółowe informacje oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie www.biznes.tauron-pe.pl.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.