Grupa Tauron kupi węgiel z Kompanii Węglowej

 
Kompania Węglowa oraz spółki wytwórcze z Grupy Tauron podpisały 1 grudnia w Katowicach trzyletnie umowy sprzedaży węgla energetycznego. W okresie obowiązywania umów spółki: Południowy Koncern Energetyczny, Elektrociepłownia EC Nowa, Elektrociepłownia Tychy i Energetyka Cieszyńska kupią od największego producenta węgla energetycznego w Unii Europejskiej surowiec za ponad 2,4 mld zł. Strony założyły jednocześnie zmiany cen węgla zgodnie z ustaloną w kontraktach ścieżką cenową.
 
- Bezpieczeństwo dostaw paliwa jest dla nas priorytetem – powiedział podczas podpisania umów Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Kompania Węglowa jest naszym sprawdzonym partnerem handlowym, największym dostawcą węgla obok spółki wydobywczej z naszej grupy kapitałowej, czyli Południowego Koncernu Węglowego. Podpisane umowy uwzględniają oczekiwania stron i specyfikę naszej działalności. Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, zdani na siebie na dobre i na złe. I tak będzie przez wiele następnych lat. Podpisane umowy to wyraz partnerskiej współpracy biznesowej, z której – takie mam przekonanie – zadowolone są zarówna Kompania, jak i spółki z Grupy Tauron.
Ze strony Kompanii Węglowej umowy podpisali wiceprezesi Zbigniew Paprotny i Jacek Korski.     - Dzięki podpisanym umowom możemy perspektywicznie budować nasze plany inwestycyjne – powiedział wiceprezes Korski. – Długoterminowe kontrakty z Grupą Tauron to również dowód zaufania i wiarygodności biznesowej naszej spółki.
Za współpracę podczas przygotowywania umów podziękował wiceprezes Zbigniew Paprotny,  odpowiedzialny w zarządzie Kompanii za pion handlowy. - Była to wielotygodniowa praca, zakończona podpisaniem umów, które spełniają oczekiwania sprzedającego i kupującego – powiedział wiceprezes. - Dzięki temu ze spokojem możemy oczekiwać Sylwestra oraz dni i tygodni, które po nim nastąpią.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.