TAURON wspiera GOPR

TAURON Polska Energia i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisały 21 grudnia umowę, na mocy której ratownicy otrzymają fundusze na zakup środków transportu, sprzętu i ekwipunku ratowniczego. Współpraca trwa od 2009 roku.
 
- Decyzja o naszej współpracy z GOPR-em nie jest przypadkowa, gdyż obszar działalności dystrybucyjnej Grupy TAURON obejmuje południe Polski – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia SA.
TAURON jest partnerem GOPR od 2009 roku. Spółka jest sponsorem strategicznym internetowego programu szkoleniowego „W górach bezpieczniej. Góry wyższe”. W 2010 r. została zainicjowana najnowsza, trzecia już, edycja tego projektu, polegająca na stworzeniu szkoleń e-learning: „Latem w górach bezpiecznie”, „Zimą w górach bezpiecznie” oraz „W górach bezpiecznie – góry wyższe”.
Przekazane do tej pory środki pozwoliły nie tylko na modernizację internetowego programu szkoleniowego, ale też dofinansowanie zakupu samochodów terenowych, specjalistycznego sprzętu ratowniczego, medycznego i ekwipunku. Ponadto ratownicy GOPR uczestniczyli we wspólnie organizowanych imprezach, pokazach i piknikach, ucząc ich uczestników bezpiecznego poruszania się w górach, udzielania pierwszej pomocy, demonstrowali sprzęt ratowniczy i pozorowane akcje ratunkowe.
- Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Działalność GOPR-u nastawiona jest na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Mamy nadzieję, że nasze dalsze wsparcie, dzięki któremu ratownicy zostaną wyposażeni w środki transportu i ekwipunek ratowniczy, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w górach – podsumowuje Dariusz Lubera.
 
GOPR1-male.jpg

Umowę podpisują – na zdjęciu od lewej: Jan Łuszczewski – Prezes Zarządu GOPR, Jacek Dębicki – Naczelnik GOPR
 
GOPR2-male.jpg
Po podpisaniu umowy - na zdjęciu od lewej: Jan Łuszczewski, Prezes Zarządu GOPR, Jacek Dębicki – Naczelnik GOPR, Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR TAURON Polska Energia

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.