Kolejna umowa węglowa

 
Największy wytwórca energii w Grupie TAURON - Południowy Koncern Energetyczny oraz Południowy Koncern Węglowy - spółka wydobywcza z Grupy, podpisały 29 grudnia umowę na dostawy węgla i mułu energetycznego w latach 2011–2013. Wartość kontraktu wynosi około 2,5 mld zł.
 
Jest to kolejna umowa węglowa podpisana przez wytwórców Grupy TAURON w tym roku. Trzyletnie umowy sprzedaży węgla kamiennego z Kompanią Węglową o wartości 2,4 mld zł zostały podpisane 1 grudnia. 8 grudnia Katowicki Holding Węglowy i spółki wytwórcze z Grupy podpisały dwuletnią umowę na dostawy węgla o wartości blisko 700 mln zł.
Południowy Koncern Węglowy jest obecnie drugim co do wielkości dostawcą węgla kamiennego dla Grupy TAURON. Zgodnie ze strategią korporacyjną Grupy dla Obszaru Wydobycie, dostawy z PKW mają zaspokoić w perspektywie ok. 50 proc. potrzeb holdingu. W tym celu w spółce realizowane są inwestycje w istniejące zakłady górnicze (ZG Sobieski i ZG Janina) oraz prowadzone są prace związane z pozyskaniem KWK Bolesław Śmiały.
 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.