Nowa organizacja sprzedaży i obsługi klienta w Grupie TAURON

Od nowego roku dotychczasowe spółki sprzedażowe Grupy TAURON zmieniły zakres swojej działalności – Enion Energia jako TAURON Sprzedaż zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej do wszystkich klientów (pod marką TAURON Polska Energia), natomiast EnergiaPro Gigawat jako TAURON Obsługa Klienta świadczy usługi związane z obsługą klientów masowych i części biznesowych.
 
– Integracja działalności związanych ze sprzedażą i obsługą klienta wynika z wdrażania w Grupie TAURON modelu biznesowego, będącego elementem planu restrukturyzacji i oszczędności, a ma na celu przede wszystkim usprawnienie działania spółek, co przyniesie efektywniejsze wprowadzanie nowych rozwiązań dedykowanych sprzedaży i obsłudze klienta – wyjaśnia Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Mamy nadzieję, że pozytywne efekty wprowadzanych zmian i przekształceń już niebawem odczują nasi klienci.
– Przede wszystkim poprawi się jakość świadczonych usług oraz zwiększy ilość oferowanych produktów. Nie bez znaczenia jest również wzrost efektywności spółek Grupy TAURON. Korzyści odczują zarówno klienci, jak i akcjonariusze – dodaje Krzysztof Zamasz wiceprezes ds. handlowych TAURON Polska Energia.
Zmiana struktury organizacyjnej ma usprawnić działanie spółek oraz wprowadzanie nowej oferty
- W obszarze sprzedaży chcemy zagwarantować klientom m.in. większy niż dotychczas wachlarz produktów. Naszym celem jest proponowanie ofert dopasowanych do potrzeb i specyficznej charakterystyki poboru energii, co mamy nadzieję pozwoli nam zachęcić do skorzystania z naszej oferty również nowych klientów – mówi Krzysztof Zamasz.
Jednym z celów jest także usprawnienie obsługi klientów w oparciu o nowe technologie, które pozwolą podnieść jej jakość i zdecydowanie ułatwić załatwianie wszelkich formalności, w przyszłości również przez Internet.
Zmiany organizacyjne nie wymagają od klientów załatwiania żadnych formalności. Choć nazwa spółki sprzedażowej zmieniła się i jedynym sprzedawcą w Grupie jest teraz TAURON Sprzedaż, nie było konieczności podpisywania nowych umów – spółka przejęła bowiem prawa i obowiązki wynikające z już zawartych umów na podstawie tzw. sukcesji generalnej. W związku z reorganizacją, nie zmieniły się także adresy biur obsługi klienta ani dane teleadresowe obu spółek – Wszystkie informacje znajdują się na stronach internetowych spółek, dostępnych pod adresem www.tauron-pe.pl.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.