„Bezpieczna Zima” z TAURONEM

TAURON Polska Energia jest partnerem organizowanej przez GOPR akcji „Bezpieczna Zima”. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdy w kaskach.
 
Akcja odbywa się podczas weekendów ferii zimowych (w okresie styczeń – marzec) na 7 największych i najpopularniejszych stokach narciarskich. W programie akcji znajdują się m.in. pokazy ratownictwa zimowego GOPR, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznej jazdy na nartach z instruktorami PZN, szkółka narciarska. Ratownicy organizują również  dla dzieci różne konkursy i zabawy, w których nagrodami jest m.in. 700 kasków narciarskich ufundowanych przez TAURON, oraz uczą dzieci dekalogu narciarza. Dla uczestników przewidziano również park zimowy przy stoku z atrakcjami dla dzieci i ich rodziców. Akcji dedykowana jest również strona internetowa www.bezpieczna-zima.pl.
„Bezpieczna Zima” odbywa się na stokach: rejon Pienin – Palenica w Szczawnicy 22-23.01, rejon Bieszczad – Ustrzyki Dolne 29-30.01, rejon krynicki - Jaworzyna Krynicka 05-06.02, rejon Gór Stołowych - Czarna Góra 12-13.02, Tatry - Kotelnica Białczańska 19-20.02, rejon beskidzki - Góra Żar 26-27.02, rejon karkonoski - Szklarska Poręba 05-06.03.
TAURON Polska Energia jest partnerem GOPR od 2009 roku. 21 grudnia ub. r. TAURON i GOPR podpisały umowę, na mocy której ratownicy otrzymują fundusze na zakup środków transportu, sprzętu i ekwipunku ratowniczego. Spółka jest również sponsorem strategicznym internetowego programu szkoleniowego „W górach bezpieczniej. Góry wyższe”. W 2010 roku została zainicjowana najnowsza, trzecia już, edycja tego projektu, polegająca na stworzeniu szkoleń e-learning: „Latem w górach bezpiecznie”, „Zimą w górach bezpiecznie” oraz „W górach bezpiecznie – góry wyższe”. Ponadto ratownicy GOPR uczestniczyli we wspólnie organizowanych imprezach, pokazach i piknikach, ucząc ich uczestników bezpiecznego poruszania się w górach, udzielania pierwszej pomocy, demonstrowali sprzęt ratowniczy i pozorowane akcje ratunkowe.
Współpraca z GOPR nie jest jedyną aktywnością TAURONA na terenie polskich gór. W styczniu TAURON rozpoczął trzyletni program wsparcia polskiego narciarstwa alpejskiego przygotowany we współpracy z medalistą Mistrzostw Świata Andrzejem Bachledą–Curusiem. Celem projektu jest wyłonienie najzdolniejszych polskich narciarzy, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku oraz popularyzacja dyscypliny wśród młodzieży. W ramach programu TAURON Bachleda Ski mecenatem objęte zostaną także Amatorskie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim PZN.
 
 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.