W Polskę z Akcjonariatem Obywatelskim

Ruszył ogólnopolski cykl spotkań na temat inwestowania na giełdzie w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego. W ciągu czterech miesięcy w 49 miastach Polski każdy potencjalny i obecny indywidualny inwestor będzie mógł zdobyć wiedzę na temat giełdy i związanych z nią możliwości oraz porozmawiać z ekspertami i inwestorami giełdowymi.
 
Spotkania organizowane są przy udziale ekspertów partnerskich domów maklerskich oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Konferencje podzielone zostały na moduły w ramach których, oprócz omówienia idei programu Akcjonariatu Obywatelskiego, słuchacze będą stopniowo wprowadzani w świat giełdy i inwestycji: od organizacji rynku kapitałowego w Polsce, poprzez rodzaje instrumentów finansowych, na podstawach analizy fundamentalnej i technicznej skończywszy. Otrzymają również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusza spółki giełdowej. Organizatorzy każdorazowo przewidują miejsce dla ok. 150-200 gości. Każdemu uczestnikowi zapewniony zostanie pakiet materiałów edukacyjnych. Dwu- trzygodzinne spotkania z ekspertami będą odbywały się w czerwcu, wrześniu, październiku oraz listopadzie bieżącego roku.
 
Inspiracją do organizacji cyklu spotkań z inwestorami były prowadzone od ubiegłego roku prywatyzacje największych polskich spółek, które przyciągnęły na giełdę wielu nowych inwestorów indywidualnych poszukujących praktycznej wiedzy o aktywnym zarządzaniu swoim kapitałem. Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Polaków giełdą są prowadzone przez Skarb Państwa projekty edukacyjne, w których udział wzięło do tej pory ponad 300 tysięcy osób i ponad 1500 instytucji. Ich efektem jest stale powiększająca się liczba świadomych inwestorów indywidualnych, którzy lokując swoje środki w akcjach polskich spółek, generują obroty na warszawskiej giełdzie, wspierając tym samym polską gospodarkę.
W ramach działań zaplanowanych na bieżący rok odbędą się również Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów, konkurs Największy Wygrany Prywatyzacji oraz szereg debat, wykładów i paneli dyskusyjnych z cyklu "Giełda dla niezaawansowanych”, „Własność – Jasność” oraz „Akcjonariat Obywatelski w Polsce”. 
 
Ogólnopolski cykl spotkań z inwestorami jest współorganizowany przez Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski BDM SA, Dom Maklerski BOŚ, Dom Inwestycyjny  BRE Banku, Dom Maklerski BZ WBK, Centralny Dom Maklerski PEKAO, Dom Maklerski PKO BP, Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski Banku Handlowego.
 
Zapisy na spotkania: na stronach portalu www.AkcjonariatObywatelski.pl lub pod numerem telefonu 71/332 95 65
 
Terminy spotkań czerwcowych:
 
Data
Miasto
13 czerwca (poniedziałek)
Opole
14 czerwca  (wtorek)
Poznań
15 czerwca  (środa)
Konin
16 czerwca  (czwartek)
Łódź
20 czerwca (poniedziałek)
Katowice
21 czerwca (wtorek)
Kraków
22 czerwca (środa)
Bielsko-Biała
29 czerwca  (środa)
Wałbrzych
30 czerwca (czwartek)
Wrocław
 
Cykl spotkań w 49 miastach odbywa się w ramach programu Akcjonariat Obywatelski realizowanego przez Ministerstwa Skarbu Państwa wraz z partnerami merytorycznymi -Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych oraz Izbą Domów Maklerskich. Partnerami strategicznymi programu są spółki PZU i Tauron PE.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.