20 czerwca o godz. 16.00 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (Aula Wydziału Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11 B) odbędzie się spotkanie warsztatowe na temat inwestowania na giełdzie, którego gościem specjalnym będzie minister skarbu Aleksander Grad.
Spotkanie w Katowicach jest jednym z cyklu spotkań prowadzonych w ramach programu Akcjonariat Obywatelski. Wydarzenie adresowane jest do potencjalnych i obecnych indywidualnych inwestorów, którzy chcą wiedzieć więcej na temat giełdy i związanych z nią możliwości oraz porozmawiać z ekspertami i inwestorami giełdowymi. Każdemu uczestnikowi zapewniony zostanie pakiet materiałów edukacyjnych.
Głównymi gośćmi spotkania będą: minister Aleksander Grad, prezes TAURON Polska Energia Dariusz Lubera, dyrektor Biura Maklerskiego Alior Bank Krzysztof Polak oraz prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej – Jarosław Zagórowski (za pośrednictwem transmisji internetowej).
Program przewiduje panel dyskusyjny z udziałem gości oraz spotkanie z ekspertami Biura Maklerskiego Alior Banku Marcinem Mierzwą (z-ca dyrektora Biura Maklerskiego) oraz Marcinem Brendotą (analityk Biura Maklerskiego), którzy będą mówili o podstawach inwestowania, organizacji rynku kapitałowego oraz rodzajach instrumentów finansowych dostępnych dla inwestorów indywidualnych.
Zapisów na spotkanie można dokonać:
Cykl spotkań w 49 miastach odbywa się w ramach programu Akcjonariat Obywatelski realizowanego przez Ministerstwa Skarbu Państwa wraz z partnerami merytorycznymi -Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych oraz Izbą Domów Maklerskich. Partnerami strategicznymi programu są spółki PZU i TAURON Polska Energia.
Inspiracją do organizacji cyklu spotkań z inwestorami były prowadzone od ubiegłego roku prywatyzacje największych polskich spółek, które przyciągnęły na giełdę wielu nowych inwestorów indywidualnych poszukujących praktycznej wiedzy o aktywnym zarządzaniu swoim kapitałem. Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Polaków giełdą są prowadzone przez Skarb Państwa projekty edukacyjne, w których udział wzięło do tej pory ponad 300 tysięcy osób i ponad 1500 instytucji. Ich efektem jest stale powiększająca się liczba świadomych inwestorów indywidualnych, którzy lokując swoje środki w akcjach polskich spółek, generują obroty na warszawskiej giełdzie, wspierając tym samym polską gospodarkę.
W ramach działań zaplanowanych na bieżący rok odbędą się również Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów, konkurs Największy Wygrany Prywatyzacji oraz szereg debat, wykładów i paneli dyskusyjnych z cyklu Giełda dla niezaawansowanych, Własność – Jasność oraz Akcjonariat Obywatelski w Polsce.