TAURON nagrodzony za najlepszy ekologiczny produkt dekady

TAURON EKO Premium, ekologiczny produkt TAURONA, otrzymał nagrodę Ekolaur Dekady Polskiej Izby Ekologii. W 2010 roku w kategorii „Ekoprodukt wykorzystywany w przemyśle i budownictwie” Ekolaura nagrodę przyznano produktowi spółki  – TAURON EKO Premium, a w tym roku wyróżniono go Ekolaurem Dekady w tej samej kategorii.
 
Polska Izba Ekologii, od 10 lat wyróżniająca przedsięwzięcia i produkty przyjazne środowisku, przyznała 21 czerwca Ekolaury Dekady. To nagrody dla firm, których rozwiązania zostały już wcześniej zauważone przez kapitułę konkursu i okazały się najlepszymi spośród wszystkich dotychczas wyróżnionych.
TAURON EKO Premium to pierwsza i obecnie jedyna w Polsce energia z odnawialnych źródeł, której pochodzenie potwierdza Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. Produkt jest oferowany w ramach Systemu Gwarancji Sprzedaży Energii. Stanowi on potwierdzenie, że energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł (m.in. z elektrowni wodnych), a jej produkcja odbywa się w przyjazny i niewpływający negatywnie na środowisko sposób. System pozwala bowiem prześledzić rzeczywistą drogę przepływu handlowego.
Partnerem Systemu Gwarancji Sprzedaży Energii jest Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE), które zostało wskazane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii jako jedyna działająca w Polsce niezależna instytucja, mogąca zbudować taki certyfikat. Firmy, które decydują się na zakup produktu TAURON EKO Premium, jako jedyne w Polsce mogą umieścić na swoich produktach, stronach internetowych, materiałach promocyjnych znak gwarancji sprzedaży energii ekologicznej PTCE oraz logo „TAURON EKO Premium".
- Proponujemy naszym klientom możliwość budowania społecznie odpowiedzialnej marki w aspekcie wykorzystania energii elektrycznej. Dlatego nie tylko oferujemy im unikalny ekologicznie produkt, ale także zadbaliśmy, by o jego pochodzeniu świadczył certyfikowany znak jakości, rekomendowany przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii – powiedział Krzysztof Zamasz, wiceprezes zarządu ds. handlowych TAURON Polska Energia, odznaczony podczas gali Polskiej Izby Ekologii za zasługi na rzecz ochrony środowiska.
Ekolaura Dekady - w kategorii „Oszczędność energii, odnawialne źródła energii”- przyznano również Elektrowni Stalowa Wola z Grupy TAURON za rozbudowę kotła OP –150 do spalania biomasy wraz z instalacją magazynowania, przygotowania i transportu biomasy do kotła. W tej samej kategorii, w tegorocznej edycji konkursu, nagrodzono również Elektrownię Łagisza, należącą do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON. za blok energetyczny o mocy 460 MWe z kotłem przepływowym z cyrkulującym złożem fluidalnym, na parametry nadkrytyczne.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.