Zapraszamy na pierwszy Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu

Czy korzystniej jest otrzymać tysiąc złotych dzisiaj, czy tysiąc dwieście za rok? Czy NewConnect to nazwa firmy telekomunikacyjnej, a WIG20 to nowa gra komputerowa? Czy Polacy rozumieją zasady i mechanizmy rządzące gospodarką i jak zachowują się w obliczu ryzyka?  Odpowiedzi na te pytania poznamy już 16 października  br. podczas Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu, który jest elementem programu Akcjonariat Obywatelski.  
 
Test jest jednym z pierwszych działań, które pozwolą na ocenę naszej wiedzy z zakresu podstaw ekonomii, umiejętności liczenia, czy codziennych zachowań w gospodarowaniu naszymi finansami. Jego wyniki posłużą m.in. przygotowaniu działań edukacyjnych mających na celu zwiększenie ekonomicznej świadomości Polaków, prowadzonych w ramach projektu Akcjonariat Obywatelski. Zebrane podczas Testu wyniki zostaną również zaprezentowane w przygotowanym przez  TNS Pentor raporcie podsumowującym i oceniającym z jakimi obszarami wiedzy Polacy mają największe problemy, co sprawia nam najwięcej trudności, a w której dziedzinie jesteśmy bezkonkurencyjni.
 
Podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu sprawdzi swoją wiedzę ponad 300 osób, w tym znane osobistości świata mediów, polityki, biznesu i sztuki oraz studenci. Projekt realizowany jest w ramach programu edukacyjnego Akcjonariat Obywatelski i odbędzie się 16 października br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 
 
Uczestnicy zabawy udzielać będą odpowiedzi na pytania zebrane w czterech blokach tematycznych związanych z psychologią inwestowania, praktyczną wiedzą z matematyki, giełdą i jej mechanizmami oraz ekonomią.
 
-Test stanowi ważny etap w realizacji prowadzonych przez nas działań edukacyjnych. Ich celem jest przede wszystkim dostarczanie wiedzy na temat inwestowania, tak by Polacy przełamali swoje obawy przed giełdą, a decydując się na inwestycje w akcje spółek publicznych robili to świadomie. Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu po raz pierwszy pozwoli nam sprawdzić nie tylko wiedzę Polaków z zakresu ekonomii i giełdy, ale również nasz stosunek do ryzyka – mówi Minister Skarbu Państwa, Aleksander Grad.
 
Osoby zainteresowane udziałem w Teście mogą rejestrować się na stronie internetowej www.test.akcjonariatobywatelski.pl. Na stronie internetowej została przygotowana także specjalna aplikacja, która umożliwi sprawdzenie swojej wiedzy internautom, którzy będą rozwiązywać test w tym samym czasie i na tych samych zasadach, co uczestnicy zebrani na Uniwersytecie Warszawskim.
A jeśli tego dnia nie będziemy mogli zjawić się w auli UW, ani zasiąść przy ekranie komputera – nic straconego. Test będzie dostępny na stronie www jeszcze przez tydzień. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody
 
- Zachęcam wszystkich do udziału w Teście i sprawdzenia swojej wiedzy. Wyniki Testu pomogą nam w przygotowywaniu kolejnych działań edukacyjno-informacyjnych, które w jeszcze efektywniejszy sposób będą popularyzowały wiedzę o finansach wśród polskiego społeczeństwamówi Iwona Sroka, Prezes KDPW.
 
Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu odbędzie się 16 października 2011 roku w godzinach 11:30-13:30 w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Został objęty patronatem korporacyjnym Telewizji Polskiej i będzie emitowany w portalu informacyjnym TVP INFO, a także na stronie internetowej Akcjonariatu Obywatelskiego i partnerów akcji. Transmisję internetową zapewni InfoEngine.  
 
 
Przebieg oraz wyniki testu komentować będą wybitni polscy ekonomiści oraz goście specjalni: Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwik Sobolewski, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Iwona Sroka, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Główny Doradca Ekonomiczny PricewaterhouseCoopers prof. Witold Orłowski, współtwórca i wieloletni Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Wiesław Rozłucki oraz kierownik Katedry Psychologii Ekonomicznej, Wiceprezes TNS Pentor Jerzy Głuszyński, a także kierownik  Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi przy SWPS prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz.
 
 
***
Akcjonariat Obywatelski to program Ministerstwa Skarbu Państwa, którego celem jest doprowadzenie do świadomego i powszechnego uczestnictwa Polaków w życiu społeczno gospodarczym i przemianach własnościowych. Idea Akcjonariatu Obywatelskiego zapoczątkowana została podczas debiutów giełdowych PZU, Tauron PE oraz GPW. W ramach programu wprowadzone zostały rozwiązania ułatwiające inwestorom indywidualnym udział w ofertach publicznych spółek Skarbu Państwa. Równocześnie realizowana jest kampania edukacyjna „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie” pokazująca w jaki sposób aktywnie zarządzać oszczędnościami oraz korzystać z możliwości inwestycyjnych jakie daje giełda. Aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych biorą: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Izba Domów Maklerskich oraz spółki giełdowe PZU i Tauron PE.
 
akcjonariat_final_logo_rast_jpg24.jpg

Rozmiar 200,7 kB 3140x1229 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.