Trwa kolejna edycja akcji Domy Pozytywnej Energii

We wrześniu ruszyła kolejna edycja akcji Domy Pozytywnej Energii skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo–wychowawczych z terenu działania Grupy TAURON (woj. śląskie, dolnośląskie, małopolskie, opolskie i podkarpackie). Jej głównym celem jest poprawienie warunków życia dzieci z domów dziecka.
- Kontynuujemy rozszerzoną na trzy kolejne województwa akcję dotychczas prowadzoną przez EnergięPro (dziś TAURON Dystrybucja) z Grupy TAURON. Przedsięwzięcie od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników jak i społeczności lokalnej, dlatego podjęliśmy decyzję o jego rozszerzeniu na cały teren działania Grupy TAURON. Zaproszenia do udziału wysłaliśmy do prawie 190 placówek. Chcielibyśmy, aby w przyszłości każdy dom dziecka na terenie działania spółek Grupy był Domem Pozytywnej Energii – mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.
Akcja Domy Pozytywnej Energii skierowana jest do wszystkich całodobowych placówek opiekuńczo–wychowawczych w woj. śląskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim i podkarpackim, które do 14 października zgłoszą chęć udziału w niej, a następnie do 28 października nadeślą prace konkursowe. W tym roku są to ilustrowane bajki.
Temat bajki to „Przygody byczka Tauronka - Tauronek uczy ekologicznego i bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej”. Jej bohater jest maskotką Grupy TAURON. Oceny nadesłanych prac dokona, i wyłoni na tej podstawie laureatów, kapituła akcji, przyznając najlepszym placówkom (po jednym domu z każdego województwa) tytuły Domów Pozytywnej Energii.
Rozdanie tytułów i nagród odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej zaplanowanej na połowę grudnia. Wcześniej w pięciu województwach odbędą się gale półfinałowe, na których ogłoszone zostaną wyniki wojewódzkie. Akcji dedykowane są strony internetowe: www.domypozytywnejenergii.com.pl  oraz www.domypozytywnejenergii.pl, na których znajdują się m.in. regulamin, informacje dotyczące zgłoszenia (korespondencyjnego lub za pomocą formularza elektronicznego), informacje o przebiegu przedsięwzięcia oraz zakładka dla mediów.
Pierwsza edycja akcji została przeprowadzona w 2005 roku, przez sześć kolejnych lat nagrodzonych zostało 58 domów dziecka. 45 wychowanków otrzymało stypendium specjalne. Akcja została wyróżniona nagrodami: Europrodukt 2005 roku, Dobroczyńca Roku 2005, Lider Filantropii 2007, 2008 oraz 2009.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.