TAURON impulsem do zmian w sektorze energetycznym

TAURON Polska Energia jest laureatem nagrody „Nowy Impuls” za rok 2011. Te prestiżowe wyróżnienia przyznawane są postaciom i firmom, których dokonania wskazują nowe drogi zmian służących wzrostowi i wspieraniu mechanizmów rozwoju sektora paliwowo-energetycznego, inicjatorom przekształceń, restrukturyzacji, wdrożeń nowych technologii i innowacji.

 Nagrodę odebrał 19 października podczas VIII Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie wiceprezes Krzysztof Zamasz.

W uzasadnieniu przyznania „Nowego Impulsu” napisano: Po giełdowym debiucie TAURON Polska Energia konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w sektorze wytwarzania i dystrybucji w Polsce, umacniając swoją pozycję na tym rynku. TAURON wskazuje na potencjał i możliwości, jakimi wciąż dysponuje polska energetyka. TAURON Polska Energia, będący
w trakcie przejmowania śląskich aktywów dystrybucyjnych koncernu Vattenfall (Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny), tym samym aspiruje do roli lidera rynku dystrybucji pod względem obsługiwanych odbiorców, których liczba po skutecznym zakończeniu procesu akwizycji przekroczyłaby 5,2 mln. W procesie przejmowania GZE nie chodzi jedynie o prosty zakup aktywów materialnych, ale zarazem „zakup” wiedzy i kompetencji ocenianych jako unikalne na polskim rynku. To stwarza TAURONOWI szansę na szybszą poprawę efektywności działania. Swoją aktywnością na rynku TAURON udowadnia, że polski koncern stać nie tylko na rozwój organiczny, ale także na budowanie wartości firmy poprzez przejęcia w konkurencji z zagranicznymi rywalami.

Nowy_Impuls (3).jpeg

Rozmiar 75.6 kB 640x427 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.