Nowy produkt dla klientów biznesowych

Tauron rozszerza gamę produktów dla klientów biznesowych. Od 1 listopada br. dostępna jest oferta Tauron Giełda Mix – mogą z niej korzystać zarówno obecni, jak i potencjalni klienci Taurona.

- Tauron Giełda Mix  to unikatowa oferta, bo - w odróżnieniu od innych produktów dostępnych na polskim rynku energii - daje klientom możliwość zarówno czerpania korzyści z niższych cen hurtowych, jak i chroni ich przed wysokimi notowaniami cen energii - mówi  Piotr Rudziński, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż.

W ramach tej oferty Tauron proponuje klientom zawarcie umowy, która obowiązywać będzie dwa lata. W pierwszym roku klient ma do wyboru albo rozliczenia w oparciu o stałą cenę określoną w umowie (wyznaczaną według powszechnie stosowanych zasad), albo rozliczany jest zgodnie z bieżącymi cenami giełdowymi. Cena obowiązująca w drugim roku umowy określana jest na podstawie cen kontraktów terminowych. Dodatkowo, klient otrzymuje gwarancję, że nie zapłaci więcej niż wynosi maksymalna cena określona w umowie - nawet wtedy, gdy  rynkowe ceny energii znacząco wzrosną. W przypadku, gdy rynkowe ceny energii spadną, klient będzie miał obniżoną cenę energii.  - Niewątpliwą zaletą tej oferty jest również to, że klient sam wybiera jeden ze sposobów rozliczeń i sam - w oparciu o obiektywne kryteria - decyduje o momencie wyboru najniższej ceny rynkowej - informuje Piotr Rudziński.

Oferta dla aktywnych

Oferta skierowana jest do klientów, którzy zużywają rocznie powyżej 8 GWh energii elektrycznej
i są  zainteresowani aktywnym uczestnictwem w procesie zakupu energii i wyborem niższych cen przy praktycznym braku ryzyka. - Wiemy, że coraz więcej firm o dużym zużyciu energii zatrudnia specjalistów od zarządzania mediami energetycznymi. Znają oni mechanizmy funkcjonowania rynku energii i są zainteresowani poszukiwaniem elastycznych ofert zakupu. Tauron Giełda Mix jest produktem m.in. dla tej  grupy klientów - podkreśla Piotr Rudziński i dodaje: - Klienci, którzy nie mają wyspecjalizowanych służb energetycznych, w każdej chwili mogą liczyć na doradców biznesowych Tauron.

Inne produkty Taurona

Tauron Giełda Mix to kolejny produkt Tauron przeznaczony dla klientów biznesowych. W 2010 r.  firma przygotowała m.in. ofertę Tauron Eko Premium. Produkt ten gwarantuje klientom zakup ekologicznej energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, której pochodzenie - jako pierwszej
i obecnie jedynej w kraju - potwierdza niezależny audytor, Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. Produkt ten został nagrodzony Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii.  - W tym roku zaoferowaliśmy klientom także inne produkty, m.in. ofertę Tauron Kompensacja oraz Tauron Giełda. Kolejne oferty skierowane będą do klientów ceniących przede wszystkim stabilność kosztów energii elektrycznej oraz firm otwartych na dodatkowe usługi związane np. z efektywnością energetyczną  - podkreśla Piotr Rudziński.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.