Blisko 90 domów dziecka w konkursie TAURONA

TAURON Polska Energia wraz ze spółką Grupy - TAURON Dystrybucja od września prowadzą akcję skierowaną do domów dziecka, pod nazwą Domy Pozytywnej Energii. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.

We wrześniu ruszyła kolejna edycja akcji Domy Pozytywnej Energii skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo–wychowawczych z terenu działania Grupy TAURON (woj. śląskie, dolnośląskie, małopolskie, opolskie i podkarpackie). Jej głównym celem jest poprawienie warunków życia dzieci z domów dziecka. W ramach konkursu domy dziecka nadesłały prace w formie ilustrowanych bajek „Przygody byczka Tauronka - Tauronek uczy ekologicznego i bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej”. Ich bohater jest maskotką Grupy TAURON.

Zaproszenia do udziału wysłano do niemal 190 placówek. Prace konkursowe złożyło blisko 90 domów dziecka. 8 listopada w pięciu województwach południowej Polski odbyły się posiedzenia kapituł półfinałowych, które wyłoniły 15 laureatów tego etapu akcji. Oficjalne ogłoszenie werdyktu nastąpi pod koniec listopada na galach półfinałowych organizowanych dla uczestników z danego województwa.

Gale półfinałowe zorganizowane będą w kinach w pięciu miastach na terenie działania Grupy TAURON: w Wałbrzychu, Opolu, Katowicach, Krakowie i w Stalowej Woli. Na uczestników akcji czeka wiele atrakcji, m.in.: pokaz filmów 3D, zabawy, konkursy, spotkanie z mimami, chodzenie na szczudłach, malowanie twarzy, smakołyki i tradycyjny wielki tort.

Po galach półfinałowych zwycięskie prace będzie oceniać kapituła finałowa. Wybierze ona pięciu laureatów akcji, których poznamy podczas Wielkiego Finału 20 grudnia 2011 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie

www.domypozytywnejenergii.com.pl.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.