Ciepło systemowe - rozwiązanie problemu niskiej emisji

TAURON Ciepło realizuje kampanię społeczną „Niska emisja – wysokie ryzyko”, zachęcając mieszkańców Śląska i Zagłębia do zmiany sposobu ogrzewania na ciepło systemowe.

Projekt, współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ma na celu uświadomienie zarówno mieszkańców, jak i zarządców nieruchomości o skutkach niskiej emisji. Jej przyczynami są m.in. spalanie śmieci w piecach, stosowanie do ogrzewania niskiej jakości węgla.

Kampania społeczna pod hasłem „Niska emisja – wysokie ryzyko” jest już na półmetku – do mieszkańców trafiło specjalne wydawnictwo drukowane, dedykowane temu problemowi, trwa seria kilkudziesięciu spotkań, podczas których przedstawiciele TAURON Ciepło wskazują mieszkańcom możliwości przyłączenia do ciepła systemowego, emitowany jest także program w Telewizji Polskiej Katowice.

Natomiast do zarządców nieruchomości została skierowana konferencja tematyczna, zorganizowana 26 stycznia w Katowicach. Jej celem było przekazanie zarządcom informacji o szkodliwości niskiej emisji, metodach jej zwalczania oraz możliwości przyłączenia budynków – domów wielorodzinnych – do sieci ciepłowniczej. Uczestnicy dowiedzieli się o możliwościach kredytowania takich inwestycji i wszystkich formalnościach, których trzeba dopełnić, aby podłączyć budynek do ogrzewania centralnego. Poruszany był także temat termomodernizacji, umożliwiającej ograniczenie strat ciepła, a tym samym obniżenie rachunków. Partnerem merytorycznym konferencji, w której wzięło udział niemal 200 zarządców nieruchomości, był Instytut Gospodarki Nieruchomościami.

Kampania potrwa do końca kwietnia, w tym czasie zostanie zorganizowany jeszcze m.in. happening, podczas którego problem niskiej emisji zostanie pokazany w symboliczny sposób. 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.