Tauronek na tropie historii elektryczności

Trwa akcja Grupy TAURON „Domy Pozytywnej Energii 2012”. Tym razem wychowankowie domów dziecka, do których skierowana jest kampania, będą wraz z Tauronkiem, maskotką TAURON Polska Energia, śledzić historię elektryczności.

Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego (na obszarze działania Grupy). To druga edycja akcji skierowana do wychowanków domów dziecka z pięciu województw. Wcześniej, od 2005 roku, projekt prowadzony był na mniejszym obszarze przez wrocławską spółką dystrybucyjną z Grupy.

W tym roku zadaniem dzieci jest wykonanie i nadesłanie pracy konkursowej - ilustrowanej książeczki na temat „Przygody byczka Tauronka. Tauronek na tropie historii elektryczności”.

Zaproszenia do udziału w akcji trafiły do domów dziecka na początku kwietnia. Zgodnie z przyjętym harmonogramem domy, które zgłosiły się do konkursu, mogą nadsyłać prace konkursowe do 25 maja. Po ocenie prac przez kapitułę akcji w każdym z województw (w drugiej połowie czerwca) odbędą się gale półfinałowe, podczas których ogłoszone zostaną wyniki regionalne. Laureaci etapów półfinałowych – trzy najlepsze domy z każdego obszaru - spotkają się na uroczystym finale akcji zaplanowanym na drugą połowę października.

Ubiegłoroczna edycja akcji, w której wzięło udział 89 domów dziecka, zakończyła się 20 grudnia uroczystą galą finałową w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zwyciężyło pięć domów dziecka, które - w ocenie kapituły konkursu - nadesłały najciekawsze ilustrowane bajki na temat „Przygody byczka Tauronka - Tauronek uczy ekologicznego i bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej”.

Akcji dedykowane są strony internetowe: www.domypozytywnejenergii.com.pl oraz www.domypozytywnejenergii.pl, na których znajdują się m.in. regulamin, informacje dotyczące zgłoszenia (korespondencyjnego lub za pomocą formularza elektronicznego), informacje o przebiegu przedsięwzięcia oraz zakładka dla mediów.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.