Inwestorzy indywidualni w TAURONIE

TAURON Polska Energia zorganizował 6 września Dzień Inwestora Indywidualnego. Akcjonariusze indywidualni mieli tego dnia okazję m.in. poznać codzienną działalność spółki, zobaczyć jej wybrane aktywa i spotkać się z przedstawicielami zarządu. Jest to pierwsza taka inicjatywa spółki notowanej w indeksie WIG 20. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

Dzień Inwestora Indywidualnego dedykowany był akcjonariuszom indywidualnym, posiadającym istotną część akcji TAURONA. Podczas pierwszej oferty publicznej w akcje spółki zainwestowało ponad 230 tys. inwestorów indywidualnych, plasując transakcję w czołówce prywatyzacji.

- Program ten powstał z myślą o obecnych i potencjalnych akcjonariuszach indywidualnych TAURONA. Obserwujemy coraz większe, bezpośrednie, zainteresowanie tych inwestorów naszą spółką, dlatego postanowiliśmy, jako pierwsi z WIG20, umożliwić im bliższe poznanie TAURONA oraz pogłębienie informacji dotyczących kluczowych aktywów i strategii – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Planujemy, że Dzień Inwestora Indywidualnego TAURON Polska Energia wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń rynku kapitałowego – dodaje.

Aby umożliwić jak największej liczbie inwestorów wzięcie udziału w wydarzeniu, uczestnicy wybierali jeden z dwóch dedykowanych programów i decydowali się na wizytę w Elektrowni Łagisza w Będzinie (TAURON Wytwarzanie) lub w centrum dyspozycji TAURON Dystrybucja GZE w Gliwicach.

W Elektrowni Łagisza przedstawiono akcjonariuszom proces eksploatacji bloku 460 MW na parametry nadkrytyczne. Oglądali oni także nastawnię bloku, maszynownię, kotłownię, instalację nawęglania i odpopielania oraz układu elektrycznego bloku.

Druga grupa inwestorów miała okazję zobaczyć budynek centrum dyspozycji na terenie TAURON Dystrybucja GZE. Wcześniej brali udział w prezentacji dotyczącej nowoczesnych systemów wykorzystywanych w dystrybucji energii – SONET i TETRA.

Popołudniu, już obie grupy, spotkały się z przedstawicielami zarządu TAURONA – Krzysztofem Zawadzkim, wiceprezesem zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Krzysztofem Zamaszem, wiceprezesem zarządu ds. handlowych. Podczas spotkania prezesi omówili wyniki finansowe Grupy TAURON za pierwsze półrocze 2012 r. Inwestorzy mieli także okazję pogłębić wiedzę z zakresu rynku energii elektrycznej w Polsce. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.