TAURON awansuje w rankingach

Dobre wyniki finansowe Grupy TAURON przekładają się m.in. na awanse w kluczowych zestawieniach. TAURON Polska Energia po raz kolejny awansował na liście 500 Największych Firm Europy Środkowo – Wschodniej „Rzeczypospolitej” i Deloitte - na 18. pozycję z 23. w ubiegłym roku. Dzięki dobrym wynikowym finansowym po pierwszym kwartale br. TAURON uplasował się także na 5. miejscu w rankingu 500 najlepszych polskich firm w 2012 r.

Awans o pięć pozycji na liście finansowej 500 Największych Firm Europy Środkowo – Wschodniej „Rzeczypospolitej” zapewnił TAURONOWI wzrost przychodów ze sprzedaży, które wyniosły w 2011 r. niemal 20,8 mld zł, czyli o 34,5 proc. więcej niż w roku 2010. Spółka poprawiła także inne wyniki, w tym uwzględniany w rankingu zysk netto, który wyniósł w ubiegłym roku ponad 1,2 mld zł. To wzrost o 25 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

W towarzyszącym Liście 500 Największych Firm Europy Środkowo – Wschodniej rankingowi Top 20 firm sektora energetycznego i surowcowego spółka zajęła 13. lokatę. TAURON został też 23. największą spółką giełdową (Top 25 największych spółek giełdowych).

Przychody Grupy po pierwszym kwartale br. wyniosły blisko 6,5 mld zł, czyli niemal 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to TAURON wypracował 5,3 mld zł przychodów. To zapewniło spółce 5. lokatę w rankingu Bloomberga, który powstał w oparciu o  te dane po pierwszym kwartale 2012 r.

Spółka odnotowuje awanse na listach finansowych od początku roku. W rankingach opublikowanych w kwietniu br. TAURON zajął 7. miejsce na Liście 500 „Rzeczpospolitej”, awansując  o trzy pozycje w stosunku do ubiegłego roku oraz 6. pozycję w Pięćsetce „Polityki”, tj. o cztery miejsca wyżej niż w poprzedniej edycji rankingu. W rankingach towarzyszących Liście 500 „Rzeczpospolitej” spółka znalazła się na 5. miejscu wśród firm, które najwięcej inwestują i na 22. pozycji listy firm, które najbardziej poprawiły wynik netto. TAURON jest też, według „Rzeczpospolitej”, 17. najcenniejszym przedsiębiorstwem w Polsce. Katowicka spółka uplasowała się również na 7. miejscu w rankingu 50 najbardziej zyskownych firm Listy 500 „Polityki”.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.