Konsolidacja OZE w Grupie TAURON

TAURON Ekoenergia z siedzibą w Jeleniej Górze połączył się 1 października (połączenie przez przejęcie) z TAURON Ekoenergia GZE z siedzibą w Gliwicach. Tym samym majątek TAURON Ekoenergia powiększył się o kolejny park wiatrowy -  farmę wiatrową w Zagórzu.

TAURON Ekoenergia zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z wiatru i wody. Farma wiatrowa Zagórze o mocy 30 MW, jest drugim, obok Farmy wiatrowej Lipniki ( 30,75 MW), funkcjonującym parkiem wiatrowym w strukturach spółki. TAURON Ekoenergia eksploatuje również 35 elektrowni wodnych zlokalizowanych w województwach dolnośląskim, małopolskim i opolskim.

Połączenie aktywów OZE w ramach jednej spółki wynika z realizacji strategii korporacyjnej Grupy TAURON, która zakłada m.in. uproszczenie struktury biznesowej Grupy.

Farma wiatrowa Zagórze zlokalizowana jest nieopodal wsi Zagórze nad Zalewem Szczecińskim, na południowy-wschód od wyspy Wolin. Farma została uruchomiona na początku lutego 2003 r. i była jedną z pierwszych zawodowych farm wiatrowych w Polsce. Każdego roku produkuje od 56 do 72 mln kWh energii elektrycznej, co odpowiada zużyciu energii przez około 25 tysięcy polskich gospodarstw domowych.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.