Kolejni pracownicy Grupy TAURON potencjalnymi dawcami szpiku

Fundacja TAURON realizuje projekt „Bohaterowie z dnia dzień”, którego celem jest budowanie bazy dawców szpiku kostnego i popularyzacja wiedzy na ten temat. Między 15 a 17 maja do bazy będą mogli przyłączyć się – podczas firmowego dnia dawcy – pracownicy TAURON Ciepło.

W listopadzie ubiegłego firmowy dzień dawcy zorganizowano po raz pierwszy w centrali Grupy, spółce TAURON Polska Energia. W jego trakcie do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego przystąpiło 30 proc. pracowników spółki.

Pierwsza akcja miała charakter pilotażowy. Jej efekty były dla nas sygnałem, że warto kontynuować projekt w pozostałych spółkach Grupy TAURON, w których jest zatrudnionych ponad 27 tys. pracowników – mówi Paweł Gniadek, prezes zarządu Fundacji TAURON.

Pracownicy TAURON Ciepło mogą przyłączyć się do bazy dawców między 15 a 17 maja – firmowe dni dawcy zaplanowano w sześciu oddziałach należących do spółki. To zwieńczenie dwumiesięcznej akcji informacyjnej, przeprowadzanej pod hasłem „Zostań bohaterem – masz to we krwi!”. Założeniem projektu jest dostarczenie pracownikom wyczerpujących informacji na temat problemu dawstwa szpiku – tak, by umożliwić im podjęcie świadomej decyzji o przyłączeniu się do bazy. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja DKMS Polska.  

– Projekt fundacji wpływa na rozszerzenie bazy dawców szpiku, ale i umożliwia angażowanie pracowników w rozwój organizacji odpowiedzialnej społecznie. Naszym zadaniem było umożliwienie pracownikom sprawnego przyłączenia się do bazy i liczę, że z tej możliwości skorzystają – mówi Henryk Borczyk, prezes zarządu TAURON Ciepło.

Jednym z celów działającej w strukturach Grupy Fundacji TAURON jest angażowanie się w projekty istotne społecznie, a do takich należy dawstwo szpiku kostnego. Projekt jest realizowany w oparciu o wolontariat pracowniczy i jednocześnie jest adresowany do pracowników. Inicjatywa ta wpisuje się również w strategię zrównoważonego rozwoju obowiązującą w Grupie TAURON.

RKZ_1545_1.jpg

Rozmiar 279.9 kB 761x600 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.