TAURON włącza „Bezpieczniki” dla dzieci

Lekcje prowadzone przez ekspertów, kreatywne konkursy i multimedialne materiały edukacyjne –Grupa TAURON rozpoczyna kolejną kampanię z cyklu „Bezpieczniki TAURONA”. Po akcji związanej z bezpieczeństwem zawierania umów sprzedaży energii, tym razem program edukacyjny adresowany jest do dzieci i młodzieży. Pracownicy TAURONA będą uczyć najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

Akcja „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to kolejny z cyklu programów informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez spółki z Grupy TAURON.

 – Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników energii są wpisane w strategię zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON, w ramach wiodącego kierunku, jakim jest zorientowanie na klienta - mówi Dariusz Lubera, prezes TAURON Polska Energia. – „Bezpieczniki” TAURONA zostały stworzone przede wszystkim po to, aby wzmocnić bezpieczeństwo klientów w różnych sferach związanych z działalnością naszej firmy. Tym razem „Bezpiecznik” kierujemy do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych - dodaje.

 Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej. Program obejmuje głównie szkoły zlokalizowane na obszarze działania Grupy TAURON, tj. na terenie pięciu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz części podkarpackiego. Do przeprowadzenia lekcji na postawie materiałów przygotowanych przez TAURON Dystrybucja zachęcane będą również placówki oświatowe na terenie całego kraju.

 

 Lekcje z ekspertami

 Najważniejszym elementem programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” są lekcje edukacyjne. Poprowadzą je eksperci w dziedzinie bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej - pracownicy TAURON Dystrybucja. To oni odwiedzą szkoły, które zgłoszą chęć uczestnictwa w programie. Pierwsza taka pokazowa lekcja edukacyjna odbyła się w Bielsku-Białej podczas targów energetycznych „Energetab”.

 - Jesteśmy największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Działamy na obszarze 58 tys. kilometrów kwadratowych, na którym jest 56 tys. stacji transformatorowych, a nasze linie energetyczne mają 250 tys. kilometrów długości. Musimy dbać o bezpieczeństwo naszych klientów, a w szczególności dzieci - mówi Piotr Kołodziej, prezes TAURON Dystrybucja.

 Pracownicy spółki we współpracy z nauczycielami pokażą najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Zwrócą też uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą nierozważne zachowanie w pobliżu urządzeń czy obiektów elektrycznych. W prowadzeniu lekcji pomoże specjalnie przygotowany film edukacyjny, a także inne multimedialne materiały dydaktyczne. Po programie zaangażowanym placówkom przyznany zostanie certyfikat „Szkoły Bezpiecznej Energii”.

 Aby zapisać się na lekcję, wystarczy wejść na oficjalną stronę programu www.bezpiecznikitaurona.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

 Konkurs i wizyty w miastach

 Kampania TAURONA to nie tylko lekcje, ale i konkursy edukacyjne. Najmłodsi - uczniowie szkół podstawowych - mogą przygotować komiks pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Ich starsi koledzy z gimnazjów mogą nakręcić film telefonem komórkowym na ten sam temat. Zwycięzcy pojadą do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali energetyczny roadshow.

 - W ramach kampanii we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Opolu staną tzw. miasteczka edukacyjne. Tam również poprowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży - opowiada prezes Piotr Kołodziej z TAURON Dystrybucja. - Uczestnicy akcji za pomocą bezpiecznych i ciekawych doświadczeń poznają m.in. właściwości energii elektrycznej, a także sposoby jej uzyskiwania.

Dodatkowo Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie zrealizuje w ramach akcji energetyczny spektakl pt. „Pstryk! I wszystko jasne…! Byczek Tauronek uczy, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem”. Aktorzy zabiorą najmłodszych w świat kabli, wtyczek i żarówek, w bajkowy sposób pokazując zasady bezpieczeństwa. Premiera przedstawienia już w październiku.

Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to kontynuacja, a zarazem rozszerzenie i ujednolicenie, dotychczasowego zaangażowania Grupy TAURON w kwestie związane z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej. Spółki Grupy TAURON pod różnymi szyldami prowadziły takie kampanie już od lat 90.

Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.

 Kampanię oficjalnie zainaugurowano 17 września podczas targów ENERGETAB 2013 w Bielsku Białej. Tym samym program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” dołączył do listy przedsięwzięć realizowanych pod wspólnym hasłem „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”. W tym roku bezpieczeństwo jest również tematem przewodnim m.in. konkursu „Domy pozytywnej energii”, organizowanego przez Fundację TAURON dla wychowanków domów dziecka z terenu południowej Polski.

 

 

Bezpieczniki TAURONA - Włącz dla dobra dziecka_1

Rozmiar 488,1 kB 1024x683 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.