Kolejne domy dziecka z pozytywną energią

 Pokazy ratowników GOPR-u, lekcje edukacyjne, sportowe zmagania w parku linowym – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na finalistów 9. edycji projektu „Domy Pozytywnej Energii”, organizowanego przez TAURON Polska Energia i Fundację TAURON. W tym roku tematem przewodnim akcji adresowanej do dzieci z domów dziecka było bezpieczne spędzanie czasu.

 

Podczas spotkania finałowego, zorganizowanego 15 października na terenie zamku w Ogrodzieńcu, pięciu zwycięzców tegorocznej edycji „Domów Pozytywnej Energii” odebrało czeki na 50 tys. złotych. Tematem tegorocznego konkursu było bezpieczeństwo – uczestnicy wykonywali ilustrowane książeczki pod hasłem „Tauronek uczy, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się”.

– „Domy Pozytywnej Energii” to najważniejszy projekt z obszaru zaangażowania społecznego Grupy TAURON – mówi Paweł Gniadek, prezes Fundacji TAURON. – Wybór tematu przewodniego nie jest przypadkowy. Nasza Grupa realizuje projekty z obszaru zaangażowania społecznego pod wspólnym hasłem „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas finału uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratowników GOPR-u, których wspieramy od wielu lat, czy dowiedzieć się, jak powstaje prąd dzięki animatorom realizującym edukacyjny projekt Fundacji TAURON i spółki TAURON Dystrybucja – „Bezpieczniki TAURONA”.

W tym roku do udziału w akcji zaproszono niemal 200 domów dziecka z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Do tegorocznej edycji zgłosiło łącznie 87 placówek, mających w sumie niemal 3 tys. podopiecznych.

- Sytuacja polskich domów dziecka nie zawsze daje ich wychowankom szansę rozwoju, zidentyfikowania czy rozwinięcia swoich pasji. Dlatego od kilku lat działamy na rzecz poprawy warunków życia dzieci z domów dziecka, zapraszając je do udziału w konkursie - mówi Iwona Kliś, wiceprezes Fundacji TAURON. - Akcja rozpoczęła w 2005 r. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a od 2011 r. prowadzona jest na całym obszarze dystrybucyjnym Grupy TAURON, tj. na terenie pięciu województw.

Laureaci akcji byli wyłaniani dwuetapowo. W półfinale jury wyróżniło po trzy placówki z każdego województwa. Spośród nich kapituła konkursu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji – po jednej placówce z każdego województwa.

Szczegóły na temat projektu i regulamin znajdują się na stronie www.domypozytywnejenergii.pl.

 

Zwycięzcy tegorocznej edycji akcji „Domy Pozytywnej Energii”

  • woj. dolnośląskie

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Bierutów

  • woj. opolskie

Powiatowy Zespół Socjalizacyjno-Interwencyjny „Nasz Dom", Bogacica

  • woj. śląskie

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom Dziecka, Bielsko-Biała

  • woj. małopolskie

Centrum Administracyjne nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kraków

  • woj. podkarpackie

Dom Dziecka „HANKA”, Dębica

IMG_3412.jpg

Rozmiar 10,3 MB 5616x3744 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.