TAURON na podium konkursu „The Best Annual Report 2012”

TAURON Polska Energia otrzymał od kapituły konkursu „The Best Annual Report 2012” drugą nagrodę główną za raport roczny Grupy TAURON za 2012 rok. Ponadto spółce przyznano dwa wyróżnienia: za najlepszą wartość użytkową raportu rocznego oraz za najlepsze sprawozdanie z działalności.

Uroczysta gala finałowa zorganizowana przez Instytut Rachunkowości i Podatków odbyła się 18 października w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Bardzo cieszymy się z tych nagród. Są one dowodem na to, że nasze działania na rzecz jak najlepszej komunikacji z akcjonariuszami i pozostałymi interesariuszami spółki, które od początku naszej obecności na warszawskiej giełdzie traktujemy jako priorytet, są prowadzone właściwie - skomentował wyniki konkursu Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Dwa lata temu TAURON Polska Energia otrzymał w konkursie „The Best Annual Report 2010” wyróżnienie za zastosowanie MSSF/MSR, natomiast w ubiegłym roku – za wartość użytkową raportu rocznego za 2011 rok.

- Od ponad trzech lat jesteśmy spółką publiczną, po raz trzeci wzięliśmy udział w konkursie, po raz trzeci zostaliśmy wyróżnieni, tym razem aż trzykrotnie. To efekt pracy zespołów w Grupie TAURON, które są zaangażowane w tworzenie raportów okresowych – powiedział odbierając nagrodę Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych TAURON Polska Energia.

Podstawowym celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie uznanych standardów sporządzania raportów rocznych wg MSSF/MSR, zgodnie z dobrymi praktykami w tym zakresie, a tym samym promowanie firm przygotowujących najlepsze skonsolidowane raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

- Już w ubiegłym roku Tauron był spółką, którą wyróżniliśmy za największy postęp w kategorii „najlepsza wartość użytkowa raportu rocznego”. Tym razem oceniający podkreślali ogromną klarowność raportu, szacunek dla akcjonariuszy i właściwe proporcje – powiedział podczas gali Krzysztof Grabowski, szef zespołu oceniającego wartość użytkową raportu rocznego.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Skarbu Państwa, Komisja Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.