TAURON i GOPR pokażą mieszkańcom Krakowa, jak ratować życie

Każdy z nas może uratować komuś życie, ucząc się zasad pierwszej pomocy oraz przyłączając się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Już w najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona akcji „Bądź bezpieczny” Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej partnerem jest TAURON Polska Energia.

Na odwiedzających Galerię Krakowską 9 i 10 listopada czeka wiele atrakcji przygotowanych przez ratowników – oprócz pokazów pierwszej pomocy, można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i wziąć udział w licznych konkursach. Zainteresowani mogą przyłączyć się także do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, w ramach projektu realizowanego przez Fundację TAURON.

- Zdecydowaliśmy się połączyć te inicjatywy, ponieważ obie dotyczą ratowania ludzkiego życia i wpływają na nasze bezpieczeństwo – mówi Paweł Gniadek, prezes zarządu Fundacji TAURON. – Od ponad roku zachęcamy zarówno pracowników Grupy TAURON, jak i uczestników sponsorowanych przez nas wydarzeń do przyłączania się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wspólny projekt z GOPR-em to doskonała okazja, by kontynuować te działania, o czym świadczy fakt, że podczas pierwszej, wrocławskiej odsłony akcji niemal 300 osób zarejestrowało się w bazie – dodaje.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcje przygotowane przez GOPR. Akcja „Bądź bezpieczny” ma popularyzować racjonalne zachowania i zasady udzielania pierwszej pomocy.

- O tym, jak ważna jest edukacja w tym zakresie, przypominają smutne statystyki GOPR, które w ubiegłym roku przeprowadziło w polskich górach tysiące interwencji, wypraw i akcji ratunkowych – mówi Jacek Dębicki, naczelnik GOPR. - Najczęstszą przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń jest brawura oraz nieprzestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania na górskich szlakach. Odpowiedzią na ten problem jest m.in. jesienna akcja, która ma edukować turystów wybierających się w góry, a także uczyć bezpiecznych zachowań w innych sytuacjach życia codziennego – dodaje.

Stoisko GOPR-u jest czynne między godz. 11 a 19. Kolejne odsłony akcji odbędą się w Rzeszowie (16-17 listopada w Millenium Hall) oraz w Gliwicach (30 listopada - 1 grudnia w centrum handlowym Europa Centralna).

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.