TAURON laureatem nagrody innowacyjności

Grupa TAURON otrzymała od Oracle nagrodę za innowacyjne i efektywne wdrożenie platformy sprzętowo-programowej Exadata-Exalogic, projekt konsolidacji baz danych oraz warstwy SOA na tej platformie.

Spółka Grupy TAURON odpowiedzialna za integrację obszaru IT - TAURON Obsługa Klienta - uruchomiła pierwszą w Europie instalację sprzętowo-programową Exalogic-Exadata w oparciu o zwirtualizowane środowisko integracyjne Oracle ESB działające w architekturze Private Cloud. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach centralizacji systemów bilingowych.

W ramach wdrożenia, które trwało od marca 2013 roku, uruchomiono usługi integracyjne w zakresie łączenia systemów billingowych z systemami akwizycji danych odczytowych, jak również z systemami zarządzania aparaturą pomiarową. Ponadto, na nową infrastrukturę zmigrowano i uruchomiono interfejsy do Centralnej Bazy Adresowej oraz Centralnego Rejestru Klientów Grupy TAURON.

- Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, zautomatyzowano i przyspieszono procesy biznesowe, które obecnie zapewniają większe bezpieczeństwo i pewność wprowadzania danych. Samo rozwiązanie architektoniczne z wykorzystaniem Exalogic, który komunikuje się bardzo szybkim protokołem komunikacyjnych Infiniband z Exadata, zapewnia pięciokrotny wzrost wydajności przetwarzania danych w porównaniu ze standardową instalacją na porównywalnych sprzętowo serwerach - mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. korporacyjnych, odpowiedzialny za obszar IT. - Innowacyjność tego rozwiązania, już nie tylko w skali kraju, ale i Europy, daje nam poczucie dużej satysfakcji i dobrej roboty naszych ekspertów - dodaje Dariusz Stolarczyk.

Wdrożenie opisywanej architektury z elementami SOA Governance odbyło się zgodnie z planem. Prace były realizowane w międzynarodowym środowisku z udziałem specjalistów z TAURON Obsługa Klienta, Oracle Polska oraz Transition Technology.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.