TAURON nagrodzony Laurem Innowacyjności 2013

W trzeciej edycji konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne TAURON Polska Energia otrzymał „Laur Innowacyjności 2013”.

Konkurs organizuje Naczelna Organizacja Techniczna, a jego celemjest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających nowatorski charakter.

Nagrodę dla TAURON Polska Energia odebrała 26 listopada Joanna Schmid, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju.

Wiele strategicznych działań Grupy TAURON opiera się na nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, głównie technologicznych. Współpracujemy na stałe z uczelniami i ośrodkami naukowymi, wspólnie prowadząc projekty badawcze m.in. z obszarów wytwarzania i dystrybucji – mówi Joanna Schmid.Jednym z takich flagowych przedsięwzięć są działające w Grupie TAURON pilotowe instalacje CCS, służące do wychwytywania dwutlenku węgla ze spalin.

Spółki Grupy TAURON są zaangażowane także w prace w ramach Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC InnoEnergy, w szczególności polskiego węzła CC Poland Plus (jednego z sześciu w UE). Głównym obszarem zainteresowań Grupy są tzw. czyste technologie węglowe.

Jak podkreślają organizatorzy, u podstaw konkursu leży przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.