Internauci nagrodzili raport społeczny Grupy TAURON

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON zdobył nagrodę internautów w siódmej edycji konkursu „Raporty Społeczne”. Jego wyniki ogłoszono 3 grudnia w Ministerstwie Gospodarki.

Konkurs promuje raportowanie kwestii odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. W tym roku do konkursu zgłoszono 32 wydawnictwa.

Jedną z nagród tegorocznej edycji – przyznaną przez internatów – zdobył raport Grupy TAURON.

- Po raz pierwszy wydaliśmy raport zrównoważonego rozwoju i cieszymy się, że został doceniony. To dla nas ważne wydawnictwo, bo z jednej strony prezentuje naszą strategię dla obszaru zrównoważonego rozwoju, a z drugiej strony podsumowuje dotychczasowe działania Grupy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR, TAURON Polska Energia.

Dane pozafinansowe w dokumencie są raportowane z obszarów m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, ochrony środowiska, zaangażowania społecznego oraz odpowiedzialności za produkt. Wydawnictwo to także przegląd praktyk i projektów kierowanych m.in. do klientów oraz społeczności lokalnych, realizowanych zarówno przez spółki Grupy TAURON, jak i Fundację TAURON. Raport wydano pod hasłem „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”.

Raport można pobrać tutaj

Konkurs jest organizowany od 2007 r. Organizatorami projektu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC oraz SGS. W jury konkursu zasiadają eksperci reprezentujący różne środowiska i instytucje. Patronat sprawują Ministerstwo Gospodarki, Federacja Konsumentów i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.