Wiedeńczycy i chór dla Hospicjum Cordis

Wyjątkowe pamiątki będzie można wylicytować 19 stycznia w Katowicach podczas koncertu noworocznego solistów wiedeńskich i chóru Puellae Orantes. Dochód z aukcji zasili konto Hospicjum Cordis. Partnerem wydarzenia jest TAURON Polska Energia.

Soliści wiedeńscy i chór Puellae Orantes wystąpią 19 stycznia o godz. 18.00 w katowickiej Akademii Muzycznej. Wydarzenie będzie nawiązywać repertuarem i klimatem do noworocznych wiedeńskich koncertów. W pierwszej części chór i orkiestra (30 muzyków na co dzień grających w najsłynniejszych orkiestrach austriackich) zaprezentują suitę kolędową Miłosza Bembinowa składającą się z 10 pastorałek. W drugiej części będzie można usłyszeć repertuar wiedeński – walce i polki. Koncert nie będzie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także okazją do wsparcia Hospicjum Cordis.

- Wydarzenie, na które już dziś zapraszamy, będzie kolejną okazją do promowania pięknej idei hospicjum. Stworzy także możliwość pozyskania funduszy poprzez licytację zaplanowaną w przerwie koncertu i wolne datki – mówi Aleksandra Topor, kierownik chóru Puellae Orantes i organizatorka wydarzenia.

Uczestnicy koncertu będą mogli wesprzeć podopiecznych Hospicjum Cordis. Aukcję poprowadzą: Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, oraz Jacek Filus z Polskiego Radia Katowice.

- Jesteśmy jednym z największych hospicjów stacjonarnych i domowych w Polsce. Od 23 lat otaczamy opieką ludzi chorych i umierających. Staramy się robić to na jak najwyższym możliwym poziomie. Niestety, wciąż brakuje nam środków finansowych. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa wydatki hospicjum jedynie w ok. 60 proc. O resztę musimy postarać się sami z pomocą ludzi o wielkich sercach. Mamy nadzieję, że takich osób nie zabraknie na koncercie - mówi Jolanta Grabowska-Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, które jest beneficjentem wydarzenia.

Do wylicytowania będą m.in. grafika Barbary Ptak, obraz Renaty Bonczar, akwarela Kazimierza Starowicza, karykatura Wisławy Szymborskiej autorstwa Marka Greli z autografem noblistki, przycisk i nóż do papieru z biurka byłej marszałek Senatu RP Krystyny Bochenek podarowane przez jej córkę Magdalenę. TAURON przekaże na licytację koszulkę z autografem Michała Kwiatkowskiego, jednego z najlepszych polskich kolarzy, tegorocznego mistrza świata w drużynowej jeździe na czas.

- TAURON od wielu lat wspiera ważne wydarzenia artystyczne na terenie naszej działalności. Cieszymy się, gdyż zapowiada się ciekawy koncert, na który zaprosimy m.in. naszych klientów, ale przede wszystkim z faktu, że pojawiła się okazja wsparcia Hospicjum Cordis – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR.

Organizatorem koncertu jest Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Dziennik Zachodni, TVP Katowice oraz Radio Katowice. Sprzedaż biletów prowadzi od 16 grudnia portal www.ticketpro.pl.

 

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes

Istnieje od 1985 r. Należy do elity chórów w Europie. Jest najbardziej utytułowanym chórem młodzieżowym w Polsce. Jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, trzykrotnie pretendował do Grand Prix międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Reprezentował Polskę podczas wielu prestiżowych wydarzeń artystycznych, m.in. Festiwalu Chórów Laureatów w Vaison la Romaine we Francji. Chór wydał osiem płyt, z których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk, a jedna z nich otrzymała statuetkę Fryderyka.

konf prasowa koncert filharmoników 050.jpg

Rozmiar 2,0 MB 2848x1950 pikseli

1 / 1

konf prasowa koncert filharmoników 050.jpg

11.12.2013

konf prasowa koncert filharmoników 050.jpg

Pobierz jpg (2,0 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.