GOPR i TAURON zapraszają do Galerii Katowickiej

Najlepszy prezent to szansa na uratowanie komuś życia. 14 i 15 grudnia w Galerii Katowickiej mieszkańcy Śląska będą mogli przyłączyć się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz poznać zasady pierwszej pomocy. To ostatnia odsłona tegorocznej akcji „Bądź bezpieczny” Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, której partnerem jest TAURON Polska Energia

Dla robiących przedświąteczne zakupy ratownicy przygotowali wiele atrakcji – oprócz pokazów pierwszej pomocy, można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i wziąć udział w licznych konkursach. Zainteresowani mogą przyłączyć się także do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, w ramach projektu realizowanego przez Fundację TAURON i DKMS Polska.

- Zdecydowaliśmy się połączyć te inicjatywy, ponieważ obie dotyczą ratowania ludzkiego życia i wpływają na nasze bezpieczeństwo – mówi Paweł Gniadek, prezes Fundacji TAURON. – Od ponad roku zachęcamy zarówno pracowników Grupy TAURON, jak i uczestników sponsorowanych przez nas wydarzeń do przyłączania się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wspólnie z GOPR-em byliśmy jesienią w Krakowie, Rzeszowie, Gliwicach i we Wrocławiu, gdzie do bazy przyłączyło się niemal tysiąc kolejnych potencjalnych dawców szpiku. Teraz przed nami ostatnia, katowicka, odsłona projektu – dodaje.

Akcja odbędzie się 14 i 15 grudnia na poziomie „0” Galerii Katowickiej, między godz. 11 a 19. Przyłączenie do bazy dawców jest bezpłatne i wiąże się z pobraniem wymazu z wnętrza policzka oraz wypełnieniem formularza kontaktowego, co zajmuje maksymalnie 10 minut.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.