TAURON debiutuje w RESPECT Index

TAURON Polska Energia dołączył do firm notowanych w indeksie spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index. To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Grupy za działania z obszaru zrównoważonego rozwoju.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła 17 grudnia, podczas konferencji podsumowującej VII edycję projektu, nowy skład RESPECT Indeksu. To pierwszy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych społecznie.

– Od ponad roku wdrażamy Strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2012-2015 z perspektywą do roku 2020. W jej ramach zobowiązaliśmy się do regularnego informowania najważniejszych grup interesariuszy o wynikach naszego zaangażowania w kwestie pozafinansowe – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Jedną z tych grup są inwestorzy, dlatego cieszę się, że dołączamy do RESPECT Index. To potwierdzenie skuteczności naszych działań w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz transparentnego podejścia do biznesu – dodaje.

Projekt RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale ponadto akcentuje ich atrakcyjność inwestycyjną, którą charakteryzuje m.in. jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład informacyjny. Dzięki uwzględnieniu wśród kryteriów kwalifikacyjnych parametru płynności, RESPECT Indeks, podobnie jak inne indeksy giełdowe, stanowi realną referencję dla inwestorów.

Włączenie TAURON Polska Energia do indeksu to kolejne wyróżnienie w tym roku za działania z obszaru CSR. Przypomnijmy, że spółka uplasowała się na pierwszym miejscu wśród debiutujących w „Rankingu odpowiedzialnych firm” w 2013 r., a raport zrównoważonego rozwoju Grupy za 2012 r. otrzymał nagrodę internautów w konkursie organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.