ZEC Bielsko-Biała dołącza do obszaru ciepło Grupy TAURON

2 stycznia do TAURON Ciepło został włączony Zespół Elektrociepłowni Bielsko-Biała, w skład którego wchodzą zakłady w Bielsku-Białej oraz w Czechowicach Dziedzicach. Dotychczas należały one do spółki TAURON Wytwarzanie. 

Integracja spółek zajmujących się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła zapewni sprawniejsze i efektywniejsze zarządzanie tymi procesami. Przyczyni się także do dynamicznego rozwoju Grupy, umożliwiając prowadzenie racjonalnej polityki inwestycyjnej z uwzględnieniem potrzeb klientów i ochrony środowiska.

Zmiany własnościowe ZEC Bielsko-Biała kończą projekt budowy obszaru ciepło, który realizowany był w Grupie od 2011 r., zgodnie z przyjętym modelem biznesowym oraz „Strategią Rozwoju Obszaru Ciepło w Grupie TAURON na lata 2011 – 2013 z perspektywą do roku 2020”.

Przypomnijmy, że spółka TAURON Ciepło powstała we wrześniu 2011 r. z połączenia PEC Katowice oraz PEC Dąbrowa Górnicza. Następnie – w kwietniu 2012 r. - przeniesiono do niej kolejne podmioty: Elektrociepłownię Tychy, Elektrociepłownię EC Nowa oraz Energetykę Cieplną w Kamiennej Górze. W styczniu 2013 r. do TAURON Ciepło włączono Elektrociepłownię Katowice oraz udziały w spółkach SCE Jaworzno, Therma Bielsko-Biała, Energetyka Cieszyńska, PEC Ruda Śląska oraz PEC Tychy.

 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.