TAURON Ciepło inwestuje

W 2013 r. w TAURON Ciepło przyrost mocy zamówionej z tytułu nowych przyłączy wyniósł 29 MW. Przyłączenia budynków mieszkalnych – obok obiektów użyteczności publicznej i biurowców – są najczęstszymi inwestycjami spółki.

Lokalna sieć ciepłownicza to atrakcyjne źródło ciepła dla nowo powstałych budynków wielorodzinnych, gdyż cena za ciepło oferowane przez spółkę jest najczęściej niższa niż w wypadku alternatywnych źródeł (np. własnej kotłowni). W 2013 r. TAURON Ciepło zrealizował wiele inwestycji przyłączenia do sieci ciepłowniczej, w tym podpisał umowę kompleksowej dostawy ciepła do budynków mieszkalnych na osiedlu Dębowe Tarasy w Katowicach.

Należy też wspomnieć o jednej z większych inwestycji rozpoczętych w 2013 r. –przyłączeniu do sieci cieplnej powstającego szpitala w Siemianowicach Śląskich. Obiektowi towarzyszyć będzie także infrastruktura w postaci własnej apteki, laboratorium, części socjalnej, biur i administracji. Nowy budynek będzie miał 10 kondygnacji i powierzchnię ok. 10 tys. mkw.

Do sieci ciepłowniczej spółki o dołączyło również osiedle budynków wielorodzinnych w Mysłowicach – Park Chopina. Co ciekawe, zostało ono laureatem konkursu „Budowa Roku 2012” organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Inwestycja to nowoczesny kompleks złożony z ośmiu budynków o niskiej zabudowie, do którego TAURON Ciepło dostarcza ciepło i ciepłą wodę.

Z kolei w Sosnowcu 15 budynków zmieni system ogrzewania z piecowego na ciepło sieciowe. Zadanie o wartości 1,1 mln zł jest trzecim i ostatnim etapem dużej inwestycji przyłączeniowej w  mieście, która ograniczy niską emisję. W poprzednich dwóch etapach do sieci TAURON Ciepło przyłączyło się 14 budynków z rejonu ul. Wrzosowej, Kalinowej i Jodłowej.

 Należy również podkreślić, że obecnie spółka kończy prace inwestycyjne przyłączenia do sieci ciepłowniczej nowych budynków Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W 2014 r. ciepło popłynie także do Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Obydwie inwestycje powstają na poprzemysłowych terenach Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice-Kleofas”, leżących w bezpośrednim sąsiedztwie hali „Spodek”. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraz ze zmodernizowaną halą sportowo-widowiskową oraz powstający w sąsiedztwie nowy gmach Muzeum Śląskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia to kolejne przedsięwzięcia, które będą tworzyć nową przestrzeń publiczną, do której ciepło dostarczać będzie TAURON Ciepło.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.