Pewne zasilanie dla e-zdrowia

TAURON Dystrybucja wybudował specjalne zasilanie dla ogólnopolskiego ośrodka innowacji i transferu technologii w zakresie e-zdrowia we Wrocławiu. Ośrodek ma udostępniać dane medyczne ratujące życie przez 24 godziny na dobę. To stwarza konieczność szczególnych zabezpieczeń sieci elektroenergetycznej, aby w razie awarii nie nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej.

 

Spółka zaprojektowała i zbudowała zabezpieczenia, które zapewniają ośrodkowi pewność zasilania. W obiekcie zostało zaplanowanych aż osiem generatorów prądu. Ich docelowa moc przyłączeniowa wynosi 10 MW. Z czterech transformatorów podstawowych i czterech rezerwowych uruchomiono właśnie pierwszą parę o mocy 2,5 MW. Pozostała infrastruktura jest obecnie rozbudowywana.

 Oprócz zasilania rezerwowego, TAURON Dystrybucja wykonał także całkowicie nowe zasilanie podstawowe w zakresie sieci średniego napięcia. Od stacji transformatorowej do samego obiektu zbudowano dwie linie kablowe o długości ponad 2 kilometrów.  Pomimo tego, że inwestycja przebiegała przez tereny zurbanizowane, w tym pod jedną z ważniejszych arterii - wrocławską Aleją Armii Krajowej (pod którą wykonano ponad 50-metrowy  przewiert), wszystkie prace udało się wykonać zaledwie w trzy tygodnie.

 Głównym zadaniem ośrodka będzie nie tylko magazynowanie i przetwarzanie danych na temat chorób pacjentów, ale również zdalne diagnozowanie w przypadku szpitali, które dysponując odpowiednim sprzętem nie posiadają specjalistów diagnozujących  szczególnie trudne przypadki medyczne. Poprzez telekonferencje, zdalne opisywanie badań, takich jak tomografia czy rezonans metodą teleradiologii, będzie można zdalnie konsultować postawione diagnozy.

 Ośrodek innowacji i transferu technologii w zakresie e-zdrowia we Wrocławiu został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Innowacyjna Gospodarka

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.