TAURON: Zagwarantowano przesył gazu ziemnego dla nowego bloku w Elektrowni Łagisza

TAURON Wytwarzanie podpisał 1 kwietnia z GAZ-SYSTEMEM umowę dotyczącą przyłączenia do sieci przesyłowej jednostki parowo-gazowej o mocy 413 MW, która powstanie na terenie Elektrowni Łagisza. Przyłączenie zostanie zrealizowane w ciągu 52 miesięcy.

- Podpisanie umowy o przyłączenie to kluczowy element harmonogramu budowy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Łagisza – informuje Stanisław Tokarski, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. – Nowy blok będzie zużywał nawet do 80 tys. m3 gazu na godzinę, dlatego zagwarantowanie możliwości niezawodnego dostarczania paliwa jest dla tego projektu bardzo ważne.

Nowy blok energetyczny w Elektrowni Łagisza będzie nowoczesnym źródłem wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej o mocy elektrycznej 413 MW. Będzie to jedna z największych inwestycji Grupy TAURON w województwie śląskim i jeden z największych tego typu projektów realizowanych obecnie w Polsce. Zgodnie z przyjętym harmonogramem blok rozpocznie pracę w 2018 r.

W Elektrowni Łagisza w 2009 roku do eksploatacji oddany został blok węglowy o mocy 460 MWe. Budowa bloku gazowo-parowego o mocy około 413 MWe wpisuje się w strategię Grupy TAURON, która zakłada dywersyfikację źródeł energii. Wysokosprawna elektrociepłownia zastąpi pracujące w Elektrowni Łagisza 120-MW bloki węglowe, których eksploatacja przewidziana jest do końca 2017 r.

 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.