TAURON doceniony przez inwestorów

TAURON Polska Energia otrzymał wyróżnienie w plebiscycie Heros Rynku Kapitałowego 2014, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - największą i najważniejszą organizacją zrzeszającą osoby inwestujące na rynku kapitałowym.

Inwestorzy głosujący w plebiscycie SII docenili jakość komunikacji inwestorskiej TAURONA, otwartość na inwestorów indywidualnych oraz wysokie standardy prowadzonych działań.

- Jest to szczególnie cenne wyróżnienie, ponieważ TAURON posiada liczny akcjonariat indywidualny. Watro przypomnieć, że podczas debiutu giełdowego w 2010 r. na akcje spółki zapisało się ponad 230 tys. inwestorów indywidualnych, którzy nabyli wtedy 25 proc. sprzedawanych akcji – mówi Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych.

Wyróżnienie trafiło do spółki podczas konferencji WallStreet, zorganizowanej przez SII 6-8 czerwca w Karpaczu, w której uczestniczyło kilkuset inwestorów indywidualnych.

- TAURON od debiutu na giełdzie wyróżnia się zakresem i jakością relacji inwestorskich, nie zapominając przy tym o inwestorach indywidualnych, do których kieruje  szeroki wachlarz narządzi umożliwiający im efektywną komunikację ze spółką – podkreśla Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Za komunikację z inwestorami odpowiada Biuro Relacji Inwestorskich (w ramach Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR). Inwestorzy indywidualni mogą korzystać m.in. z zakładki Relacje Inwestorskie na stronie www, aplikacji mobilnej IR (dostępnej w sklepach AppStore i Google Play) oraz video- i telekonferencji. TAURON pamięta o inwestorach indywidualnych podczas publikacji wyników finansowych organizując dla nich czaty  z członkami zarządu i udostępniając nagrania (komentarz prezesa zarządu do wyników) i transmisje z konferencji wynikowych. 

Wśród działań TAURONA warto wymienić również Dzień Inwestora Indywidualnego, podczas którego akcjonariusze mają możliwość udziału w specjalnej konferencji, dyskusji z członkami zarządu i zobaczenia aktywów Grupy TAURON. Spółka bierze też aktywny udział i w spotkaniach edukacyjnych w ramach programu Akcjonariat Obywatelski i jest partnerem konferencji WallStreet oraz Capital Market.

TAURON jest też jednym z pierwszych uczestników autorskiego programu SII „10 na 10 - Spółka przyjazna inwestorom”, którego głównym celem jest kreowanie wysokich standardów w zakresie komunikacji spółek giełdowych z inwestorami indywidualnymi oraz promowanie stosujących je spółek. Certyfikat potwierdzający udział w programie przedstawiciele Taurona odebrali podczas konferencji WallStreet w Karpaczu.

certyfikat.jpg

Rozmiar 1,1 MB 2496x1763 pikseli

1 / 2

certyfikat.jpg

10.06.2014

certyfikat.jpg

Pobierz jpg (1,1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.