Tour de Pologne Amatorów po raz kolejny w BUKOVINIE

Tour de Pologne Amatorów, największa szosowa impreza kolarska w Polsce, odbędzie się 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Prawie 2 tys. kolarzy amatorów będzie rywalizować na trasie, na której kilka godzin później rozegra się VI Królewski Etap 71. Tour de Pologne z ośmioma górskimi premiami. Udział w nim wezmą najlepsi na świecie zawodowcy.

Zarówno Tour de Pologne Amatorów, jak i VI Etap Tour de Pologne wystartują spod kompleksu BUKOVINA Terma Hotel SPA, który już po raz piąty gości kolarzy. Trasa dla zawodowców liczy 174 km, natomiast amatorom przyjdzie pokonać ponad 38 km.

27 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour, zachęcał wszystkich miłośników zmagań rowerowych do startu w zawodach. – Organizacja wyścigów amatorskich jest już tradycją największych zawodowych tourów. Tak się dzieje we Włoszech, Francji, a także od pięciu lat w Polsce. Trasa w Bukowinie nie jest długa, ale za to bardzo wymagająca. Słynny podjazd, nazywany przez kolarzy ścianą BUKOVINA, budzi respekt, to doskonałe miejsce do sprawdzenia umiejętności kolarskich. Zachęcam wszystkich do udziału w wyścigu. Każdy, kto go ukończy, będzie zwycięzcą – zapewnia Czesław Lang. Kolarze pokonają trasę z przewyższeniem 820 metrów (różnica poziomów wszystkich podjazdów i zjazdów), a najtrudniejszy podjazd ma 23 stopnie.                                              

Także Ryszard Szurkowski, wybitny polski kolarz szosowy, dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, kilkukrotny mistrz Polski i mistrz świata amatorów, który jest ambasadorem Tour de Pologne Amatorów, przekonywał, że wyścig w Bukowinie to doskonała szansa na sprawdzenie swoich umiejętności.

Po rowerowych zmaganiach wszyscy zawodnicy – amatorzy – będą mogli zrelaksować się w największym kompleksie basenów termalnych w Polsce – Termach BUKOVINA. – Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów to najważniejsze imprezy rowerowe i największe letnie wydarzenia sportowe w kraju, które z przyjemnością wspieramy od wielu lat. Bukowiny Tatrzańskiej, która jest stolicą polskiego kolarstwa, nie mogło zabraknąć na mapie zawodów. Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA czeka na wszystkich zawodników oraz kibiców: gwarantujemy sportowe emocje, niezapomniane wrażenia, a także relaks w największym kompleksie basenów termalnych w Polsce – mówi Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA, członek zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego.

Sponsorem tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów jest TAURON Polska Energia, największy sprzedawca i dystrybutor energii w Polsce, firma związana od lat z Tour de Pologne. – Trasa dla amatorów oraz najciekawsze odcinki profesjonalnego wyścigu biegną przez południe Polski, czyli obszary, gdzie znajdują się spółki Grupy TAURON i gdzie mieszkają nasi klienci oraz pracownicy. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie kolarstwem i jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w organizacji największej imprezy sportowej w kraju i przyczynić się do popularyzacji jazdy na rowerze. To ważna część naszej społecznej odpowiedzialności  – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia będzie oficjalnym sponsorem Tour de Pologne już po raz piąty. Koszulkę w barwach TAURONA (w ramach klasyfikacji punktowej „Najlepszy góral TAURON”) zdobywają co roku kolarze wygrywający na najbardziej wymagających, górskich odcinkach.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Tour de Pologne Amatorów mogą rejestrować się na stronie: tourdepologneamatorow.pl/rejestracja/. Zawodnicy będą rywalizować w ramach klasyfikacji indywidualnej. Możliwe jest również współzawodnictwo w ramach Mistrzostw Polski Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Mistrzostw Polski Rynku Kapitałowego lub Mistrzostw Polski Energetyków.

W wyścigu, jak co roku, wezmą udział znani sportowcy, aktorzy, politycy. W tym roku w kategorii strażaków wystartuje m.in. Zbigniew Bródka, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, który na co dzień pełni służbę w komendzie straży pożarnej w Łowiczu.

27 czerwca, po prezentacji tegorocznego wyścigu dla amatorów, odbyło się również oficjalne otwarcie Szlaku Tour de Pologne, którego razem z Czesławem Langiem i Edwardem Kuchtą, inicjatorami stworzenia szlaku, dokonał starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. Trasa została specjalnie oznakowana, dzięki czemu każdy może teraz zmierzyć się z Królewskim Etapem. W  Gliczarowie odsłonięto także tablicę pamiątkową, która stanęła przy najtrudniejszym podjeździe górskim na trasie wyścigu – ścianie BUKOVINA.

 

27 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów (1).jpg

Rozmiar 123,9 kB 964x338 pikseli

1 / 3

27 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów (1).jpg

27.06.2014

27 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów (1).jpg

Pobierz jpg (123,9 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.