Krzysztof Zawadzki najlepszym CFO według Thomson Reuters Extel

Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych TAURON Polska Energia, zajął pierwsze miejsce w rankingu Thomson Reuters Extel 2014 na najlepszego w komunikacji inwestorskiej CFO (Chief Financial Officer) spośród polskich spółek giełdowych

W tegorocznym badaniu wzięła udział rekordowa liczba głosujących – łącznie ponad 16 tys. osób z 75 krajów, z czego ponad tysiąc to przedstawiciele działów relacji inwestorskich (IR). Uczestnicy oceniali przedstawicieli społeczności inwestorskiej w trzech kategoriach – przedstawiciele domów maklerskich i analitycy inwestycyjni oceniani byli przez zarządzających aktywami i pracowników działów IR, zarządzający funduszami i analitycy strony kupującej (buy-side) oceniani byli przez analityków inwestycyjnych i pracowników IR, a spółki oceniane były przez analityków strony sprzedażowej (sell-side) i kupującej (buy-side).

TAURON od początku obecności na warszawskiej Giełdzie aktywnie komunikuje się z analitykami i zarządzającymi funduszami. Każdego roku uczestniczy w roadshows i konferencjach inwestorskich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Spółka organizuje też konferencje dla analityków i zarządzających poświęcone publikacji wyników okresowych oraz związane z innymi istotnymi wydarzeniami dotyczącymi Grupy TAURON. Zagraniczni uczestnicy rynku kapitałowego mają możliwość zdalnego uczestnictwa w wydarzeniach dzięki transmisjom internetowym. Spółka umożliwia także bezpośredni kontakt z przedstawicielami zarządu organizując Dni Analityka i Inwestora, w których uczestniczą przedstawiciele polskich i zagranicznych domów maklerskich i funduszy.

Organizowany przez Thomson Reuters konkurs Extel to największe i najbardziej kompleksowe badanie rynków kapitałowych na świecie. Uczestniczą w nim zarówno zarządzający aktywami, analitycy rynku kapitałowego, jak i przedstawiciele działów relacji inwestorskich spółek giełdowych. Badanie Extel uznawane jest za największe tego rodzaju przedsięwzięcie a oceny przyznane przez ankietowanych są weryfikowane i przetwarzane przez niezależnego doradcę Deloitte. Grupa TAURON wzięła udział w badaniu po raz pierwszy.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.