Sprawniejsza obsługa i dostęp do nowoczesnych usług dla klientów z obszaru wrocławskiego, legnickiego i jeleniogórskiego

Od początku lipca klienci TAURONA – gospodarstwa domowe oraz małe i średnie firmy – będą otrzymywać nowe rachunki ze energię elektryczną. Zmiany dotyczą ok. 1 mln klientów z obszaru wrocławskiego, legnickiego i jeleniogórskiego, a związane są z wdrożeniem nowego systemu bilingowego, który usprawni obsługę i umożliwi dostęp do nowoczesnych usług. Każdy klient będzie miał nowy numer konta bankowego do dokonywania wpłat. Ceny energii elektrycznej pozostają bez zmian. Natomiast klienci, którzy wybiorą nowe produkty energetyczne, np. „Elektryk24H”, będą mogli korzystać z obniżonych cen i dodatkowych usług.

 

Nowy system bilingowy umożliwi klientom dostęp do nowoczesnych usług, m.in. elektronicznej faktury, wielofunkcyjnego elektronicznego biura obsługi oraz niestandardowych produktów, które będzie można zamówić telefonicznie lub przez Internet.

- Podpisując umowę z każdym klientem przyjmujemy zobowiązanie do realizacji jego oczekiwań. Preferencje klientów poznaliśmy m.in. dzięki badaniom dotyczącym użytkowania energii elektrycznej. Dziękujemy wszystkim klientom za przekazanie nam opinii i wniosków - mówi Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż. - Teraz, kiedy wdrażamy konkretne rozwiązania, prosimy Państwa o współpracę i zapoznanie się z ważnymi informacjami na temat zmian – dodaje.

Każdy z klientów otrzyma nowy rachunek w terminie wyznaczonym dla dotychczasowego okresu rozliczeniowego. Na przykład klient, który korzysta z rozliczeń sześciomiesięcznych (prognozowych) i otrzymuje faktury w lipcu i grudniu, nowy rachunek wraz z informacją o zmianach dostanie po raz pierwszy w lipcu br.

 

Co nowego

Każdy klient ma teraz nowy numer konta bankowego do dokonywania wpłat. Osoby, które otrzymają nowe faktury, powinny dokonywać przelewów na nowy numer konta. Klienci, którzy mają blankiety opłat sprzed zmian, powinni wpłacać należności na numer konta bankowego znajdujący się na tych blankietach.

Do każdego punktu poboru energii elektrycznej (czyli do każdego licznika energii) przyporządkowany jest nowy numer klienta/płatnika. Podawanie numeru klienta/płatnika podczas kontaktów z TAURONEM usprawni obsługę.

Nowe faktury będą wysyłane sukcesywnie - od lipca do grudnia - do wszystkich klientów, których one dotyczą.

Zmienia się szablon faktury za energię elektryczną. Rachunek klienta, który rozliczany jest co pół roku, składa się z trzech stron. Na pierwszej znajduje się rozliczenie za ostatnich sześć miesięcy, na drugiej wyliczenie należności prognozowanej na następny okres rozliczeniowy, a na trzeciej -  blankiety opłat prognozowanych.

Szczegółowy opis nowego rachunku dostępny jest w punktach obsługi TAURON oraz na stronie internetowej www.tauron-pe.pl/zmiany

Kwota należności prognozowanej na pół roku podzielona jest na pięć blankietów opłat. Jeśli w wyniku rozliczenia poprzedniego okresu rozliczeniowego powstanie niedopłata, pierwszy blankiet będzie opiewał na wyższą - o wartość niedopłaty - kwotę (np. jeżeli niedopłata wynosi 40 zł, a kwota opłaty prognozowej 100 zł, pierwszy blankiet będzie na kwotę 140 zł). W przypadku nadpłaty w poprzednim okresie rozliczeniowym pierwszy blankiet będzie opiewał na niższą - o wartość nadpłaty - kwotę (np. jeżeli nadpłata wynosi 30 zł, a kwota opłaty prognozowej 100 zł, pierwszy blankiet będzie na kwotę 70 zł.).

Bez zmian pozostają okresy rozliczeniowe. Każdy klient będzie rozliczany z taką częstotliwością, jak dotychczas.

 

Uwaga na oszustów

Zmiana systemu bilingowego nie wymaga dokonywania zmian w umowach z TAURONEM. Klienci nie muszą podpisywać żadnych dokumentów. TAURON przypomina również, że nie wysyła do domów swoich klientów żadnych przedstawicieli handlowych i ostrzega przed oszustami.

- Prosimy naszych klientów, by zachowali czujność. Jeżeli ktoś będzie odwiedzał Państwa w domu i namawiał do zawarcia nowej umowy z TAURONEM, prosimy o niepodpisywanie dokumentów i zgłoszenie tego faktu pod numer 555 444 555 - informuje Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

 

Gdzie szukać dodatkowych informacji

Każdy klient otrzyma wraz z nową fakturą informację dotyczącą zmian. O wdrożeniu nowego systemu bilingowego poinformowani zostali również rzecznicy praw konsumenta, przedstawiciele władz lokalnych oraz środowisk opiniotwórczych.

Dodatkowe wyjaśnienia można znaleźć na stronie www.tauron-pe.pl/zmiany oraz w punktach obsługi TAURON. Informacje o zmianach w rachunkach za energię elektryczną zamieszczane będą również w mediach.

- Jestem przekonany, że nasi klienci chętnie będą korzystać z nowych produktów i usług, które możemy zaoferować dzięki wprowadzeniu nowoczesnego systemu bilingowego - mówi Grzegorz Lot.

Nowy system bilingowy wdrażany jest sukcesywnie dla wszystkich klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

- W lutym br. wprowadziliśmy nowy system bilingowy dla ok. 800 tys. klientów z Małopolski. Ten niezwykle skomplikowany, m.in. pod względem informatycznym i organizacyjnym, proces przeprowadzony został w sposób profesjonalny i przynosi klientom TAURONA z Małopolski liczne korzyści. Jestem przekonany, że również klienci z obszaru wrocławskiego, legnickiego i jeleniogórskiego będą zadowoleni z możliwości, jakie daje nowy system informatyczny, z którego korzysta już prawie 3 mln klientów TAURONA - dodaje Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.