TAURON Ciepło ogrzewa kulturę

Siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego – wszystkie nowo wybudowane obiekty w katowickiej strefie kultury będą podłączone do sieci ciepłowniczej TAURON Ciepło. Dotychczas spółka dostarczała już centralne ogrzewanie do sąsiedniego Spodka.

W sumie do siedzib Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Spodka dostarczanych będzie rocznie kilkanaście megawatów ciepła. Oprócz centralnego ogrzewania do obiektów dostarczana będzie także ciepła woda.

- Podłączenie do sieci ciepłowniczej to rozwiązanie komfortowe i ekonomiczne. Pozwala uniknąć dodatkowych nakładów na budowę własnej kotłowni, a w fazie eksploatacji powoduje, że zarządca obiektu nie musi martwić się jej serwisowaniem oraz corocznym zakupem, dostarczeniem, magazynowaniem i wykorzystaniem opału – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło.

W sumie budowa infrastruktury ciepłowniczej kosztowała kilka milionów złotych. W ramach realizacji nowych obiektów wykonano węzły cieplne oraz instalację wewnętrzną. TAURON Ciepło zrealizował i sfinansował budowę przyłączy oraz szeregu układów pomiarowo-rozliczeniowych.

- Jesteśmy dumni, że nasza spółka będzie zabezpieczać dostawy ciepła do tak unikalnej w skali kraju strefy. Wierzymy, że gdy we wszystkich obiektach rozpocznie się planowana działalność, zmieni to wizerunek nie tylko Katowic, ale i całego regionu – mówi Henryk Borczyk, prezes zarządu TAURON Ciepło.

Prace przy budowie sieci ciepłowniczej są już w pełni zakończone, instalacja została również przetestowana. Pierwsze dostawy ciepła rozpoczną się wraz ze startem najbliższego sezonu grzewczego, kiedy wszystkie obiekty w strefie kultury będą już w pełni gotowe.

 

 

 

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.