„Dom Pozytywnej Energii to my!”

Ponad 70 uczestniczących domów dziecka, w których mieszka 2100 dzieci, imprezy zorganizowane dla ponad 800 wychowanków, atrakcyjne nagrody finansowe dla półfinalistów i finalistów z pięciu województw – to bilans działań przeprowadzonych w ramach 10. jubileuszowej edycji akcji Domy Pozytywnej Energii.

Zakończyła się 10. edycja akcji Domy Pozytywnej Energii organizowana przez Fundację TAURON oraz TAURON Dystrybucja. Przebiegała ona pod hasłem „Dom Pozytywnej Energii to my”. 

Impreza finałowa odbyła się 11 września w krakowskim centrum Com-Com Zone w Nowej Hucie, obiekcie Stowarzyszenia Siemacha, którego TAURON jest od tego roku partnerem sportowym. Wszystko przebiegało w duchu pozytywnej energii – dzieci brały udział w zajęciach sportowych, artystycznych, miały m.in. możliwość spotkania Jerzego Dudka i koszykarzy z Fundacji Marcina Gortata. I to właśnie w Krakowie zostało ogłoszonych 5 laureatów jubileuszowej edycji akcji. Zwycięzcy, oprócz tytułu Dom Pozytywnej Energii, zdobyli nagrodę finansową - 50 tysięcy złotych każdy.

- Każda edycja akcji ma aspekt zarówno wychowawczy, jak i edukacyjny - mówi Paweł Gniadek, prezes Fundacji TAURON. – Wychowankowie domów dziecka przygotowują pracę konkursową na temat, który wiąże się z energią elektryczną, bezpieczeństwem czy historią techniki W tym, wyjątkowym jubileuszowym roku, postanowiliśmy zmienić konwencję i poprosiliśmy domy dziecka o zaprezentowanie pozytywnej energii, którą przekazują sobie i innym w codziennym życiu.

W tym roku podopieczni domów dziecka przenieśli się do świata fotografii i filmu. W ramach pracy konkursowej prezentowali w formie foto- lub wideoreportażu, dlaczego są domem pozytywnej energii. Wychowankowie przedstawiali realizowane przez siebie inicjatywy i programy, osiągnięcia, pomysły czy najzdolniejszych i najaktywniejszych podopiecznych.

Akcja Domy Pozytywnej Energii jest skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jej założeniem jest poprawa warunków życia dzieci, które przebywają w domach dziecka. Pierwszy raz została przeprowadzona w 2005 roku na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny i tak było aż do roku 2011, kiedy objęła swoim zasięgiem cały obszar działania Grupy TAURON, czyli województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Tylko w tej poszerzonej formule (w latach 2011-2014) wzięło w niej udział 320 domów dziecka z pięciu województw. Mieszka w nich w sumie ponad 11 tysięcy wychowanków. W tym okresie każdy z 60 półfinalistów wywalczył nagrodę półfinałową w wysokości 10 tysięcy złotych, a 20 uczestników zdobyło nagrodę główną – po 50 tysięcy złotych dla każdego domu. W sumie w galach półfinałowych brało udział ponad 3 tysiące dzieci. 

Zwycięzcy dziesiątej jubileuszowej edycji akcji Domy Pozytywnej Energii:

Województwo dolnośląskie: Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania z Wrocławia

Województwo opolskie: Dom Dziecka im. Janusza Korczaka z Tarnowa Opolskiego

Województwo śląskie: Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Jaworzna

Województwo małopolskie: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Trzycierzu

Województwo podkarpackie: Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z Łąki

Galeria zdjęć będzie dostępna na stronie http://media.tauron-pe.pl/

 

_DSC3788.JPG

Rozmiar 2,6 MB 4496x3000 pikseli

1 / 9

_DSC3788.JPG

11.09.2014

_DSC3788.JPG

Pobierz JPG (2,6 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.