Z Wyspiańskim przez Polskę

Teatr Śląski zaprosił na styczniowe spektakle inaugurujące wyjazdowe pokazy „Wędrowanie według Stanisława Wyspiańskiego” w wykonaniu artystów krakowskiego Teatru STU. Mecenat nad projektem objął TAURON Polska Energia.

Premiera „Wędrowania” miała miejsce w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, w Krakowie. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, zyskując także uznanie krytyków. Kolejnym etapem tej nowatorskiej inicjatywy będzie ogólnopolskie tournée, które rozpocznie się 17 stycznia pierwszym wyjazdowym pokazem tryptyku w Teatrze Śląskim. W sumie sztuka, na którą składają się dramaty „Wesele”, „Wyzwolenie” oraz „Akropolis”, w trakcie 467. dni zostanie zaprezentowana 100 razy na deskach teatrów w 50. polskich miastach. Tym samym „Wędrowanie” to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale także ogromne wyzwanie logistyczne.

Dzięki tej inicjatywie publiczność w całej Polsce będzie miała możliwość obejrzenia inscenizacji tych szczególnie istotnych w naszej narodowej historii i kulturze dzieł wybitnego polskiego dramatopisarza w najlepszym aktorskim wydaniu – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia. – Pierwszy pokaz „Wędrowania” poza macierzystą sceną Teatru STU odbędzie się w Teatrze Śląskim, którego patronem jest Stanisław Wyspiański, na dodatek w dwa dni po jego 146. rocznicy urodzin. Jak widać, symbolicznych odniesień nie brakuje, ale chyba nie mogło być inaczej w przypadku Wyspiańskiego, który uchodził za mistrza symboliki. 

Przedsięwzięciu patronują Prezydent RP i Związek Polskich Miast. Szczegółowy harmonogram pokazów „Wędrowania” znajduje się na stronie www.wedrowaniestu.pl.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.